To ma być most z klasą

51
14.02.2022
To ma być most z klasą
Przebudowy wymaga ten most nad rzeką Fiszewką (Fot. Anna Dembińska)
Przebudowa obiektu mostowego nad rzeką Fiszewka w ciągu ul. Warszawskiej w Elblągu i doprowadzenie mostu do klasy nośności A tj. 50 ton – przetarg na wykonanie dokumentacji na taki projekt właśnie ogłosiło miasto.

Jak dowiadujemy się w biurze prasowym UM, most przy wyjeździe na Malbork ma doczekać się przebudowy ze względu na duży ruch, wiek obiektu, a także to, że to istotny ciąg komunikacyjny.

Wykonawca wyłoniony w przetargu będzie zobowiązany do „pozyskania aktualnych map do celów projektowych w niezbędnym zakresie; wykonania badań geotechnicznych podłoża w zakresie niezbędnym do opracowania dokumentacji projektowej, zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie oraz wiedzą techniczną; uzyskania warunków technicznych od firm branżowych na przebudowę sieci i pozostałej infrastruktury technicznej będącej w kolizji lub przebiegających wzdłuż przebudowanego mostu oraz projektowanymi elementami infrastruktury technicznej, a także uwzględnienia w dokumentacji projektowej rozwiązań umożliwiających eksploatację sieci i innych elementów przebudowanej infrastruktury technicznej wynikających z warunków wydanych przez ich właścicieli oraz uzyskania uzgodnienia projektu w tym zakresie".

Wykonawca ma też m. in wykonać inwentaryzację przyrodniczą i zaprojektować przebudowy jezdni i zjazdów zlokalizowanych bezpośrednio przed i za przebudowywanym obiektem mostowym, na przebudowywanym obiekcie ma też powstać ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,5 m. Wykonawca będzie też pełnić nadzór autorski w trakcie robót budowlanych.

Na realizację zamówienia zwycięzca przetargu ma 7 miesięcy od daty podpisania umowy. Termin składania ofert mija 18 lutego.

TB

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Znając dobrze życie wiem, że nasze nieudolne władze miasta i tak wszystko spartola. Najwyższy czas na odwołać ich i postawić na dobrą zmianę i nowy polski ład w naszym Elblągu.
TeofilSkorupa (2022.02.14)
@TeofilSkorupa - Znając życie to zaraz odezwie się znany na cały powiat ba a nawet całe województwo budowniczy mostów dróg osiedli wiaduktów dworców lotnisk itp towarzysz Robert
(2022.02.14)
Żeby tylko znowu te spece nie układali tam kostki.
(2022.02.14)

info

22  
  3
a wasze towarzyszu skorupa zapewne ułożyłyby most pontonowy imieniem wiadomo jakiej pary
(2022.02.14)

info

16  
  9
@TeofilSkorupa - Weź chlopie 4 dawkę bo Bredzisz
(2022.02.14)
Tylko jakieś POtężne barierki do tego mostka zaprojektujcie, żeby znowu jakiem nieszczęśliwem przypadkiem kolejny pijany żołdak z kraju-najeźdźcy, POdżegaczy wojennych i zbrodniczego okupanta do zimnej wody nie wpadł:)
RobertKoliński (2022.02.14)
Jak "Miasto"bierze się za budowę czegoś to na 100% coś zostanie zrypane. Trza wymienić tych dyletantów z UM i i porządnego prezydenta !
(2022.02.14)

info

23  
  14
Na litosc boską weźcie w koncu zezwólcie na ruch aut osobowych na moscie Niskim lub moscie Wysokim. Chociaz w jedną strone ruch. .. .Most mial udrożnić komunikacje miasta a sie okazuje że kosteczka wazniejsza??? TO farsa i szczyt niegospodarnosci. Chcemy rozbudowywac wyspe spichrzów a nie ma tam jak dojechac bo tylko okreżną drogą i w dodatku zawsze zakorkowane istniejące mosty
APEL (2022.02.14)
STOP kostce brukowej nna moscie niskim i wysokim i POZWOLIC tam na ruch aut osobowych
(2022.02.14)
Co prawda boli i dostaliście prikaz od naczelnika ? UM w Elblągu to banda nieudaczników i cwaniaczków, jak zrobiliście te 2 mosty zwodzone to PORAŻKA. Czego się nie dostkniecie to spitolicie, tylko do kieszeni potraficie brać i rodzinę zatrudniać w UM.
(2022.02.14)