55
17.02.2021

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
@tablica - Szanowna tablico, spokojnie, bez emocji. Pzdr.
RyszardKlim (2021.02.18)
Dlaczego redaktorzy nie wyjaśnią prostym ludziom dlaczego elektrownia przy elektrycznej nie jest modernizowana i rozbudowywana tylko chce się postawić całkiem nową? Kto mi to wytłumaczy Wiadomo zarobią wykonawcy ale o co tu jeszcze chodzi? Chcą robić coś niby dla ekologii niszcząc przy tym przyrodę, kiedy już jest elektrownia, trzeba ją tylko przebudować ?
Totylkoja (2021.02.18)
Spółki państwowe nie będą się angażować, władza kara wszystkich którzy są przeciw, Rafako bankrutuje bo jest niezależną firmą a prezesem był człowiek z PO, podniosą ceny prądu, gazu, paliwa i będą mieć na 13,14,18,30,cena prądu jest 2 krotnie niższa niż pozostałe opłaty na rachunku za prąd, macie swoje socjalne państwo po 30 latach wrócił PRL, nie jest mi żal głupców nastawionych na darmowe datki, a niby skąd ?
tłuszcza (2021.02.18)

info

2  
  0
Zaczynam rozumiec p. KLIMA, ktory milczy w tej sprawie, sprobuje jeszcze raz moze szanowny PORTEL laskawie pusci mi dalsza czesc komentarza. Logika wrecz nakazuje aby dobrze kiedyś umiejscowioną elektrociepłownie (nad rzeką)produkująca energie elektrycxną oraz ciepło dla miasta, nieustannie rozwijac i modernizowac. Widać, ze wielu decydentow w tym miescie nie pojmuje podstawowych pojęć i zaleznosci obowiązujących w energetyce, w tej materii powinni wypowiadać sie fachowcy a nie wizjonerzy. Wiedza ta pomogła by im zrozumiec, ze przy produkcji energii elektrycznej. .CIEPLO jest produktem wtórnym. W ogromnym uproszczeniu mozna by powiedziec, ze jest produktem ubocznym i prawie darmowym. Budowanie odrębnej ciepłowni, jest przedsiewzięciem bardzo kosztownymv i ukierunkowanym na produkcję wyłącznie ciepla, które jest niewspolmiernie drozsze od tego z elektrocieplowni. .. .cdn.
URE-k. (2021.02.18)

info

6  
  0
Trzy 3 lata „koncepcji”, profesorów, prezesów, „modeli”- do czerwca 2020.Budujemy, budujemy. Potem biegiem na Elektryczną. I oto „powtórka”. Chcę poważnie. Odbiorca ciepła między budowami EKO a EPEC i zmiennymi- oberwie. Kwestią czasu- ok. 100 zł/GJ. To b. bolesne dla wielu, może nieuniknione. Bez zgody, aby nasz trudny pieniądz był łatwym dla trójmiejskich producentów ogłupiającej nowomowy:„przewaga konkurencyjna w biznesie”, „komunikacja biznesowa”. Bez zgody na apanaże dla niewidzialnego rzecznika stamtąd, czy autorów „opracowania” dla finansowców spółki, które ci wyśmiewają. Składam pismo do Zarządu z wstępną oceną racjonalności-jak ciuła środki na budowę? Wstępną, gdzie odpowiedź na porażające pytania ZZ z 05 i 15 lipca ub. r. ? 22 lutego-po pół roku? Jestem pesymistą. Składam do prezydenta obszerne „sygnały pracownicze” do dalszego „nicowania”. Jako samorządowiec chciałbym, aby wyjaśniał samorząd, a nie inni. Samorząd dotąd zawiódł. Posłanka Monika Falej doprowadziła do ujawnienia Umowy EKO-EPEC. Piszą nam o agresji i o farmie trolli. Anonimowe pomówienia i wulgaryzm po „Czy poznamy treść umowy między EKO a EPEC”. Wzywam w piśmie do Prezesa o publiczne potępienie hejtu. Ja to czynię. Wyraziłem nadzieję, że jego twórcy znikną z decydowania o naszych sprawach. Proszę o prezentację swojej wiedzy, skoro wie załoga. Panie Prezesie, czekam. Jest okazja. Pzdr.
RyszardKlim (2021.02.18)

info

10  
  0
Dwie jakby definicje: Elektrociepłownia – zakład przemysłowy wytwarzający w jednym procesie technologicznym w sposób skojarzony energię elektryczną oraz ciepło dla miejskiej sieci ciepłowniczej lub przemysłu. Ciepłownia – zakład przemysłowy, którego głównym zadaniem jest produkcja czynnika (najczęściej wody)o wysokiej temperaturze dla miejskiej sieci ciepłowniczej. Prawdę mówiąc nie wiadomo co chcą budować. Ciepłownię czy elektrociepłownię. Niby elektrociepłownię za ok 70 mln zł. Może prąd będzie tani.
Cz (2021.02.18)

info

2  
  0
@Totylkoja - prezydent elbląga nie chciał modernizacji kotłów węglowych i nie było jego zgody na nowy blok gazowo-parowy. zgody energi były na powyższe inwestycje
112 (2021.02.18)
@tablica - Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść. ..
(2021.02.18)
@112 - Wszędzie czytam o modernizacjach, i są to zdecydowanie mniejsze koszty niż budowa nowej. Chore pomysły jakiegoś studencika
Totylkoja (2021.02.18)
Zamiast wyprać modernizacje, której koszty będą zdecydowanie tańsze to wybierające budowę nowej. A za wszystko zapłacą elblążanie bo jakoś studencik z brodą chce się wykazać. I tak już dużo płacimy za ogrzewanie.
Totylkoja (2021.02.18)

info

4  
  1