A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
@RobertKoliński - No wlasnie - uderz w stoł, a Kolinski zaraz sie odezwie, dziękuje p. Robercie za natychmiastową reakcję. Mam nadzieję, ze nikt pana nie zamknie za tą stanowczą krytykę władz, ale kolejny raz staje pan po stronie wyzyskiwanych mas miast i wsi naszego rozdrapywanego kraju przez jak to ładnie pan okreslil załganą burżuazję. Gdyby nie Pan (wyjątkowo z dużej)zapomniaľ bym, ze sie urodziłem w komunie, niektore Pana zwroty żywcem jakby dziś przeniesione z tamtej epoki.
to jest wlasnie polityka wroblewskiego nowaka i czyzyka. Doprowadzic do ruiny, sprzedac za bezcen, zlikwidowac. i taka jest ich koncepcja na najblizesze lata jesli chodzi o elblag.
Dlaczego miasto nie odrestauruje tegoż jakże historycznego miejsca ? Dlaczego nikt nie miał na to wizji i pomysłu ? Bo ekonomicznie nie ma to żadnego uzasadnienia. Nie ma racji bytu nawet jako obiekt użyteczności publicznej. Cud, że ktoś to zlicytował, spychologia, na razie kupił to za bezcen człowiek bez wizji i pomysłu. Takie cuda architektury to studnia bez dna. Stropy, ściany, dach krokwie, wszystko zbutwiałe do zalania od zera. Zanim zamkną to do stanu surowego to pukną się w głowę po co to rozpoczynaliśmy. Popatrz jeden z drugim jakie realnie pieniądze musiał włożyć Inwestor aby z ruiny przy Żeromskiego 2 powstało okazałe centrum fitness i rehabilitacji.
@Kreciol - Kreciolek, najpierw wszystko ladnie odgruzowalim, wybudowalim wiele nowych kamienic i tych blokowisk jak na Zawadzie, zebys mial gdzie mieszkac, pracowalim jak te mrowki, bo mowili nam, ze za komuny i tak wszystko bedzie nasze, a skąd moglim wiedziec, ze przyjdzie Unia i to co miaĺo byc nasze rozdrapali inni i postawili Biedronki, zebysmy z glodu nie umarli. Ty pewnie teraz juz nie mieszkasz na Zawadzie, bo se w tym dobrobycie postawileś niezłą chałupe, ja juz jestem na emeryturze i dajcie mi spokoj z tą komuną jak sie urodzilem to ona juz byla, teraz mowią ze jej juz nie ma, a ja ją wszedzie widze. .w urzedzie, w policji to samo jest w rzadzie. Ach szkoda gadac styropian sie wszedzie sypie.
@Stary Jemga. - Tym bardziej nie rozumiem. Skoro wszystko stawialiscie towarzyszu to dlaczego o to nie dbaliscie? To jest podstawowa roznica komuchow i wolnych ludzi. Dbanie o majatek. Jak cos jest wszystkich to jest nikogo. .. i wy czerwonuchy nie jestescie tego nauczeni. .. ruski bardak dla was jest naturalnym zywiolem syf kila i mogila. I jesscze wszystko rozkrasc bo to nasze. .. dramat
@Kreciol - Kreciol, sam piszesz, ze nie rozumiesz tym bardziej, dlugo jeszcze nie bedziesz rozumiał, ze okradziono nas ze wszystkiego, pytałem Cie o chałupę, byla to drwina, bo wiem, ze mieszkasz w chalupie wybudowanej przez komuchow, ktorych tak bardzo nienawidzisz, to ze ktos sie urodzil w czasach komuny nie znaczy ze nim byl, ale to za trudne dla Ciebie i nie bedę Ci juz wiecej tlumaczyl, bo jak mawiał Boguś L. .. nie chce mi sie z toba gadac
@Stary Jemga. - Bo nie masz nic do powiedzenia. Tylko puste czerwone slogany. Jak kolinski. W kolo macieju. Ja tez urodzilem sie w komunie ale moi rodzice nauczyli mnie dbania o majatek. A wy pewnie dalej rzucacie peta przed klatka co? A co tam to wspolne niech ktos posprzata. Nie, mam swoj dom ktory sam sobie wybudowalem i na niego zarobilem. Nie mierz wszystkich swoja miara. ..
To już nie willa tylko ruina która straszy. A co historii to napewno nie wasza tylko pruska
Problemem jest to, że atrakcyjne (historycznie, wizualnie itp)perełki budowlane były (i są nadal)zagospodarowywane jako budynki ZBK. Taki sam los jak wille Gronau czeka choćby 'budynek z przejazdem'na Pionierskiej - drzwi do klatek powyłamywane i otwarte zawsze pomimo aury, szyby porozbijane, pełno petów, małpek. Dodatkowo można trafić na agresywne grupki lokalsów (choćby sprawa pobicia chłopca sprzed kilku lat).