A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
@RobertKoliński - Pracuje na etacie, z tarczy nie korzystam i mój pracodawca również. Nadal uważam że ta logika jest słaba. Państwo już mną się za bardzo opiekuje w sposób nieudolny. Można wyliczać NFZ, ZUS itp. i te przymusy. Podwójne opodatkowania, podatki od spadków, zasady dziedziczenia itp itd. a reasumując, nie ma atrakcyjnych kredytów poprostu nie ma. Kredyt sam w sobie jest idiotycznym pomysłem.
Takie spotkanie i utyskiwanie na malą aktywnosc mlodziezy to preludium do szkolen z miejskiej partyzantki? Zalozcie fundusz i bedziecie uczyc robic koktaile Molotowa, palic swieczki pod sadem, organizowac czarne marsze. Bo o to chyba Wam chodzi, gdy mowicie aktywnosc mlodych?
senatorze, dlaczego nie są aktywni, weszliście do urzędu dla foteli, niedawno krzyczeliście, że z prezydentem nie da się rozmawiać, i teraz już wszystko cacy, olewacie wszystkich, nie pytajcie się młodzieży, spytajcie się siebie
@RobertKoliński - Co do opadatkowania spadków - przykład dostaje spadek w 1/16 za mieszkanie wartość mieszkania jest 200 000,ja z tym mieszkaniem nic nie moge zrobić, nie doś że muszę opłacic podatek od nieruchomości to i podatek od wzbogacenia, ilośc osób w spadku jest np. 6,zrzeczenie spadku nie moze nastapić bo dowiedziałem się o tym dopiero jak przyszła umowa o zapłaceniu podatku, zero pism z sądu zero jakiej kolwiek formalności, spadek po bardzo dalekiej rodzinie. I co według Pana to jestem oligarcha i się wzbogaciłem, odrzucic spadku nie moge itp itd. TO w kwesti spadku. Co do korwinisty, jesli chodzi o pewne rzeczy na tle gospodarczym to tak, ale nie jestem lemingiem i mam klapki na oczach, w lewicy podoba mi sie swiatopogląd(nie w całości)w pewnych sprawach, jednak gospodarczo to lewica niestety wydaje mi się że promuje nieróbstwo.
@RobertKoliński - Opodatkowanie pracy - karać za prace, 60 procent ludzi nie wie ze podatki płaci. Proponowanie zmian np. mieszkaniowych również pogłębi róznice społeczeństwa, dlaczego ktoś kupił mieszkanie np. na kredyt i spłacił za dużą nawiązku, a inny np. po waszych zmianach miałby łatwiej, czy lewica zdobedzie sie na jakąś rekompesate? Dlaczego tak nie lubicie milionerów. Uwazanie ze zycie ma być sprawiedliwe jest błędem. Inna sprawa korzystałem w swojej kariery zawodowej raz z lekarza - gorączka, 39 stopni. Poszedłem do lekarza - na NFZ i wiesz Pan co mi lekarz powiedział, żebym dostał l4 choć za te dzień w którym musiałem się nasiedzieć - w Pana wieku to ja ani razu nie brałem zwolnienia i zwolnienia nie dostałem. Dlatego wole mieć wybór a nie przymus ubezpieczania się w ZUSIE. To jest podejście budżetówki. Zapraszam pochodzić po urzędach - ludzie którzy pracują w urzędach i ich praca za "karę". Poczta - państwowa, jakie to kolejki, zus - itp. Wszystko co Państwowe funkcjonuje źle.
młodzież jest wyczulona na wszelkie szwindle i machloje i tu jest odpowiedź na zadane pytanie
@RobertKoliński - I ostatnia sprawa - jeśli uważasz że podatki są dobre, to promujcie rozliczanie wszystkiego w brutto. Pensja niech będzie w super brutto (koszty pracodawcy + koszty pracownika)i niech to pracownik oddaje podatki Państwu - i teraz jak się zachowa społęczeństwo - będzie święcie przekonane że robi coś wspaniałego, czy może uzna że jest okradane. Świadomość Polaków ile pieniedzy leci do budżetu jest marginalna i to jest smutne. Prawo poadtkowe tak zagmatwane, zwykłe prawo tym bardziej. Nie uważasz że im prościej tym lepiej?
(. .. )Dobrze, ale co zwykły obywatel ma z podatków? Na co dzień środki zgromadzone z podatków mogą być przeznaczone na solidne wynagrodzenia dla pielęgniarek, lekarzy i inspektorów sanitarnych. Bez nich bylibyśmy dzisiaj w jeszcze większym kryzysie i to oni są na “pierwszej linii frontu” w walce z koronawirusem. Szkoda, że po latach oszczędzania na ochronie zdrowia i instytucjach publicznych pozostało ich w Polsce znacznie mniej niż potrzebujemy. Niskie płace i wieczne niedofinansowanie ochrony zdrowia sprawiły, że często musieli decydować się na pracę w innych zawodach. W razie epidemii ich umiejętności są trudniej dostępne niż żele antybakteryjne i maseczki. Z podatków powstają również budżety dla służb kryzysowych, np. obrony cywilnej, które mogą zostać uruchomione w przypadku epidemii, takiej z jaką zmagamy się dziś. Podatki to również pieniądze na szkolenia dla pracowników tych służb, które utrzymują ich w gotowości również gdy nie ma zagrożenia. Podatki to w końcu też wynagrodzenia dla pracowników socjalnych, z których pomocy można skorzystać w czasie kryzysu. Dotyczy to szczególnie osób starszych i samotnych, które w czasie epidemii mogą poprosić pracownika MOPS o zrobienie zakupów. To oczywiście tylko maleńki wycinek tego, co jest finansowane z podatków. (. .. )