113
06.10.2020

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
@RobertKoliński - Pracuje na etacie, z tarczy nie korzystam i mój pracodawca również. Nadal uważam że ta logika jest słaba. Państwo już mną się za bardzo opiekuje w sposób nieudolny. Można wyliczać NFZ, ZUS itp. i te przymusy. Podwójne opodatkowania, podatki od spadków, zasady dziedziczenia itp itd. a reasumując, nie ma atrakcyjnych kredytów poprostu nie ma. Kredyt sam w sobie jest idiotycznym pomysłem.
Tralala (2020.10.07)
@Tralala - Wyczuwam korwinistę, zatem moje argumenty w tym przypadku to i tak groch o ścianę; ale żeby przypadkiem jakiś niezorientowany Czytelnik nie uwierzył w te szkodliwe i nieprawdziwe, libertariańskie bzdury, to warto przypomnieć: - Zwolennicy niczym nieskrępowanego rynku wyznają zasadę, że w życiu nie ma nic za darmo. Nigdy nie dotyczy ona jednak milionerów. Milionerzy i wielki biznes korzystają w Polsce z taryfy ulgowej. Obniżki i zwolnienia z podatków ufundowały im rządy SLD, Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości. .. To rząd Jarosława Kaczyńskiego zlikwidował podatek spadkowy od wielkich fortun. Państwo Kulczykowie mogą mu podziękować. Nie musieli solidarnie dorzucać się na polskie szkoły, szpitale czy ochronę przyrody. Zmienimy ten system. Chcemy Polski dla milionów, a nie dla milionerów! PS. Tylko z tytułu nieopodatkowania familii, hehe, dra Jana państwo polskie straciło ponad 8 mld złotych. Opodatkowanie spadków to wprowadzenie zachodnich standardów do naszego prawa. Takie rozwiązanie stosują kraje anglosaskie (Wielka Brytania, Irlandia), romańskie oraz germańskie (Francja, Włochy, Niemcy)i nordyckie (Dania, Finlandia). Brak opodatkowania spadków jest zaś typowy dla państw oligarchicznych – jak Rosja czy Chiny, w których zamożne rody pieczołowicie dbają o utrzymanie dominującej pozycji.
RobertKoliński (2020.10.07)
Takie spotkanie i utyskiwanie na malą aktywnosc mlodziezy to preludium do szkolen z miejskiej partyzantki? Zalozcie fundusz i bedziecie uczyc robic koktaile Molotowa, palic swieczki pod sadem, organizowac czarne marsze. Bo o to chyba Wam chodzi, gdy mowicie aktywnosc mlodych?
(2020.10.07)

info

4  
  2
senatorze, dlaczego nie są aktywni, weszliście do urzędu dla foteli, niedawno krzyczeliście, że z prezydentem nie da się rozmawiać, i teraz już wszystko cacy, olewacie wszystkich, nie pytajcie się młodzieży, spytajcie się siebie
(2020.10.07)

info

3  
  0
@RobertKoliński - Co do opadatkowania spadków - przykład dostaje spadek w 1/16 za mieszkanie wartość mieszkania jest 200 000,ja z tym mieszkaniem nic nie moge zrobić, nie doś że muszę opłacic podatek od nieruchomości to i podatek od wzbogacenia, ilośc osób w spadku jest np. 6,zrzeczenie spadku nie moze nastapić bo dowiedziałem się o tym dopiero jak przyszła umowa o zapłaceniu podatku, zero pism z sądu zero jakiej kolwiek formalności, spadek po bardzo dalekiej rodzinie. I co według Pana to jestem oligarcha i się wzbogaciłem, odrzucic spadku nie moge itp itd. TO w kwesti spadku. Co do korwinisty, jesli chodzi o pewne rzeczy na tle gospodarczym to tak, ale nie jestem lemingiem i mam klapki na oczach, w lewicy podoba mi sie swiatopogląd(nie w całości)w pewnych sprawach, jednak gospodarczo to lewica niestety wydaje mi się że promuje nieróbstwo.
Tralala (2020.10.07)
@RobertKoliński - Opodatkowanie pracy - karać za prace, 60 procent ludzi nie wie ze podatki płaci. Proponowanie zmian np. mieszkaniowych również pogłębi róznice społeczeństwa, dlaczego ktoś kupił mieszkanie np. na kredyt i spłacił za dużą nawiązku, a inny np. po waszych zmianach miałby łatwiej, czy lewica zdobedzie sie na jakąś rekompesate? Dlaczego tak nie lubicie milionerów. Uwazanie ze zycie ma być sprawiedliwe jest błędem. Inna sprawa korzystałem w swojej kariery zawodowej raz z lekarza - gorączka, 39 stopni. Poszedłem do lekarza - na NFZ i wiesz Pan co mi lekarz powiedział, żebym dostał l4 choć za te dzień w którym musiałem się nasiedzieć - w Pana wieku to ja ani razu nie brałem zwolnienia i zwolnienia nie dostałem. Dlatego wole mieć wybór a nie przymus ubezpieczania się w ZUSIE. To jest podejście budżetówki. Zapraszam pochodzić po urzędach - ludzie którzy pracują w urzędach i ich praca za "karę". Poczta - państwowa, jakie to kolejki, zus - itp. Wszystko co Państwowe funkcjonuje źle.
Tralala (2020.10.07)
młodzież jest wyczulona na wszelkie szwindle i machloje i tu jest odpowiedź na zadane pytanie
werw (2020.10.07)

info

2  
  0
@RobertKoliński - I ostatnia sprawa - jeśli uważasz że podatki są dobre, to promujcie rozliczanie wszystkiego w brutto. Pensja niech będzie w super brutto (koszty pracodawcy + koszty pracownika)i niech to pracownik oddaje podatki Państwu - i teraz jak się zachowa społęczeństwo - będzie święcie przekonane że robi coś wspaniałego, czy może uzna że jest okradane. Świadomość Polaków ile pieniedzy leci do budżetu jest marginalna i to jest smutne. Prawo poadtkowe tak zagmatwane, zwykłe prawo tym bardziej. Nie uważasz że im prościej tym lepiej?
Tralala (2020.10.07)
@Tralala - Tytułem odpowiedzi, tekst napisany ok. pół roku temu: "Wiele osób w Polsce uważa, że podatki to “złodziejstwo” lub “kradzież”. Podobne przekonania przez ostatnie 30 lat wylewały się z mediów i stały się podstawą debaty publicznej w naszym kraju. Każdy kto ośmielił się kwestionować tezę, że tylko niskie podatki są dobre dla gospodarki i społeczeństwa był nazywany “komunistą”. Wiele poprzednich rządów twórczo rozwijało ideę “taniego państwa”. Dlaczego wspominamy o tym dziś? Bo w czasie epidemii “racjonalne oszczędności” wychodzą nam bokiem, a wiele oczu zwróconych jest w stronę organów państwa i instytucji publicznych. Dziś nawet Konfederacja Lewiatan porzuciła wolnorynkowe dogmaty i zachęca rząd do ingerencji w gospodarkę. (. .. )
RobertKoliński (2020.10.07)
(. .. )Dobrze, ale co zwykły obywatel ma z podatków? Na co dzień środki zgromadzone z podatków mogą być przeznaczone na solidne wynagrodzenia dla pielęgniarek, lekarzy i inspektorów sanitarnych. Bez nich bylibyśmy dzisiaj w jeszcze większym kryzysie i to oni są na “pierwszej linii frontu” w walce z koronawirusem. Szkoda, że po latach oszczędzania na ochronie zdrowia i instytucjach publicznych pozostało ich w Polsce znacznie mniej niż potrzebujemy. Niskie płace i wieczne niedofinansowanie ochrony zdrowia sprawiły, że często musieli decydować się na pracę w innych zawodach. W razie epidemii ich umiejętności są trudniej dostępne niż żele antybakteryjne i maseczki. Z podatków powstają również budżety dla służb kryzysowych, np. obrony cywilnej, które mogą zostać uruchomione w przypadku epidemii, takiej z jaką zmagamy się dziś. Podatki to również pieniądze na szkolenia dla pracowników tych służb, które utrzymują ich w gotowości również gdy nie ma zagrożenia. Podatki to w końcu też wynagrodzenia dla pracowników socjalnych, z których pomocy można skorzystać w czasie kryzysu. Dotyczy to szczególnie osób starszych i samotnych, które w czasie epidemii mogą poprosić pracownika MOPS o zrobienie zakupów. To oczywiście tylko maleńki wycinek tego, co jest finansowane z podatków. (. .. )
RobertKoliński (2020.10.07)

info

1  
  1