UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

@Tralala - Wyczuwam korwinistę, zatem moje argumenty w tym przypadku to i tak groch o ścianę; ale żeby przypadkiem jakiś niezorientowany Czytelnik nie uwierzył w te szkodliwe i nieprawdziwe, libertariańskie bzdury, to warto przypomnieć: - Zwolennicy niczym nieskrępowanego rynku wyznają zasadę, że w życiu nie ma nic za darmo. Nigdy nie dotyczy ona jednak milionerów. Milionerzy i wielki biznes korzystają w Polsce z taryfy ulgowej. Obniżki i zwolnienia z podatków ufundowały im rządy SLD, Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości. .. To rząd Jarosława Kaczyńskiego zlikwidował podatek spadkowy od wielkich fortun. Państwo Kulczykowie mogą mu podziękować. Nie musieli solidarnie dorzucać się na polskie szkoły, szpitale czy ochronę przyrody. Zmienimy ten system. Chcemy Polski dla milionów, a nie dla milionerów! PS. Tylko z tytułu nieopodatkowania familii, hehe, dra Jana państwo polskie straciło ponad 8 mld złotych. Opodatkowanie spadków to wprowadzenie zachodnich standardów do naszego prawa. Takie rozwiązanie stosują kraje anglosaskie (Wielka Brytania, Irlandia), romańskie oraz germańskie (Francja, Włochy, Niemcy)i nordyckie (Dania, Finlandia). Brak opodatkowania spadków jest zaś typowy dla państw oligarchicznych – jak Rosja czy Chiny, w których zamożne rody pieczołowicie dbają o utrzymanie dominującej pozycji.

RobertKoliński