UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
@Tralala - Tytułem odpowiedzi, tekst napisany ok. pół roku temu: "Wiele osób w Polsce uważa, że podatki to “złodziejstwo” lub “kradzież”. Podobne przekonania przez ostatnie 30 lat wylewały się z mediów i stały się podstawą debaty publicznej w naszym kraju. Każdy kto ośmielił się kwestionować tezę, że tylko niskie podatki są dobre dla gospodarki i społeczeństwa był nazywany “komunistą”. Wiele poprzednich rządów twórczo rozwijało ideę “taniego państwa”. Dlaczego wspominamy o tym dziś? Bo w czasie epidemii “racjonalne oszczędności” wychodzą nam bokiem, a wiele oczu zwróconych jest w stronę organów państwa i instytucji publicznych. Dziś nawet Konfederacja Lewiatan porzuciła wolnorynkowe dogmaty i zachęca rząd do ingerencji w gospodarkę. (. .. )
RobertKoliński