A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Rowery są wszędzie. Zapamiętajcie
Ja jeżdżę dużo w ciągu dnia autem a potem rowerem. Drogi rowerowe są często do d. .. .. zaprojektowane. rowerzysta nie widzi za dużo, drogi rowerowe wąskie, a piesi chodzą jak święte krowy po drogach rowerowych. Rowerzyści - przed przejściem się zwalnia! Drogi są tak porobione, że czasem rowerem wjeżdża się na przejście z zza krzaków lub drzewa. Ktoś naprawdę bez wyobraźni to wszystko poukładał i stąd konflikt, który obserwuję na co dzień jako rowerzysta i kierowca.
Kierowcy, rowerzysta jedzie po drodze jako uczestnik więc też trzeba się niestety przy przejściach rowerowych dobrze rozejrzeć.
Sezon rowerowy dopiero ruszył po lockdownie a w Elblągu są najgorsze ścieżki rowerowe w kraju w miastach powyżej 100 000 mieszkańców. Kto za to odpowiada - nieudolni urzędnicy którzy są na łasce tych z olsztyna i nic nie potrafią wywalczyć dla miasta.
Brakuje najważniejszej informacji: Czy coś się stało SKODZIE? Na zdjęciach nie widać
Jeżeli kobieta kierująca autem była trzeźwa to dlaczego zabrano jej prawo jazdy? Coś ta policja za wyrywna jest. A ten hotel z reklamy, Marina to w Darłówku jest a nie w Darłowie, byłem tam, widoki rzeczywiście ładne.
@Martamarta - na egzaminie na prawo jazdy egzaminator pyta zdającego - skręca Pan z ul. 12 lutego w Nowowiejską na. Z ul. Teatralnej pędzi karetka pogotowia na sygnale, przechodzą pisi przez przejście a z ul. Płk. Dąbka skręca wóz straży pożarnej na sygnale w Nowowiejską. Kto ma pierwszeństwo przejazdu lub przejścia w tej sytuacji? Na co egzaminowany - rowerzysta jadący z górki z Kosynierów! Skąd Pan wziął tego rowerzystę???!! pyta egzaminator. Na co egzaminowany spokojnie odpowiada - chooj wie skąd oni się biorą. :)
@no i co? - Ale się naproduktowaleś. .. myślisz, że to śmieszne?
"A z jaka predkoscia wjechala pani na rowerze???"A gów. o cię to obchodzi. Miała zielone na przejeździe to jechała zgodnie z przepisami. Czemu nie pytasz z jaką prędkością biegły dzieci. Dla zdziwionego brakiem uszkodzeń na Skodzie przy tym wypadku (nie kolizji)walnij swoją główeczką w przedni lub tylny zderzak samochodu i wtedy się dowiesz że wszystko zależy od prędkości i kierunku zetknięcia dwóch stron. Czysta fizyka i logika.
W tym dokładnie miejscu standardem jest że piesi pomimo zielonego czekają aż kierowcy ich zauważą i przepuszczą, bo najczęściej samochody ruszają z legionów jakby były same w mieście, więc nie piszcie tu "jak szybko jechała rowerzystka"tylko popatrzcie na kierowców w tym miejscu. Akurat ten wypadek miał inny charakter ale nie jest ostatnim.
@Martamarta - a kierowcy jeżdżą jak święte barany czaszki w komórkach malowanko oczka ust w czasie postoju na światłach to jest dopiero patologia.