Wybrany wątek opinii
"A z jaka predkoscia wjechala pani na rowerze???"A gów. o cię to obchodzi. Miała zielone na przejeździe to jechała zgodnie z przepisami. Czemu nie pytasz z jaką prędkością biegły dzieci. Dla zdziwionego brakiem uszkodzeń na Skodzie przy tym wypadku (nie kolizji)walnij swoją główeczką w przedni lub tylny zderzak samochodu i wtedy się dowiesz że wszystko zależy od prędkości i kierunku zetknięcia dwóch stron. Czysta fizyka i logika.
Do moderacji
Odpowiedz
6
9
@sceptyk - Na ktorej stronie to wyczytales
Do moderacji
Odpowiedz
1
0
@sceptyk - A skąd wiesz, że to wypadek a nie kolizja? Wystawiłes zwolnienie potraconej powyżej 7 dni. .. ? "Biegły dzieci"? To ciekawe. .. kodeks zabrania przebiegania przez przejście dla pieszych. .. pytanie o prędkość rowerzysty. .. ? Dość zasadne. .. bo rowerzysta ma również obowiązek zachować ostrożność. .. Jego zielone światło nie jest bardziej zielone niż zielone światło pojazdów na jezdni. .. To już trzy wątpliwości. .. i czwarta związana z kwalifikowaniem zdarzenia drogowego. .. może przy następnych komentarzach uda się znaleźć więcej?
Do moderacji
Odpowiedz
4
0
@Cogitans - Jak ktoś zasuwa szybko rowerem np ze 20-25 km/h i przejeżdża przez przejście to nie masz szans zareagować.
Do moderacji
Odpowiedz
1
0
Średnia prędkość roweru to ok 15km/h bez żadnego wysiłku rowerzysty. .. 20-25km/h to nie jest duża prędkość. .. i zgoda. .. ciężko zareagować. .. bo sam mam takie sytuacje. .. ale ten chory kraj nie robi nic dla kierowców. .. ciągle tylko broni pieszych i rowerzystów. .. ja nie widziałem jeszcze ani razu policji, która głupia mandat piszemy, który idzie 20 m od przejścia przez jezdnię. .. nie widzialem też żeby zapali rowerzystów. .. ale za to kierowców. .. już całe mnóstwo. .. piesi i rowerzyści to swiete krowy. .. a kierowcy. .. nabijacze kasy budżetowej. .. to jest bolączka. .. bo większość z nich nie zna nawet przepisów. .. i robią co chcą. .. bo on musi szybciej. .. bo nie po to jedzie rowerem, żeby zejść przed przejściem. .. a prawo mu nakazuje. .. to jest zgroza. .. ale jak się ich nie kara, a nadaje coraz większe przywileje, to nie ma się co dziwić. ..
Do moderacji
Odpowiedz
4
1