A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Czerwonego szlaku jaki znaliśmy już nie ma. To co było w nim najpiękniejsze władza pisowska z wód polskich z jaśnie nam panującym popartym przez 72% społeczeństwa prezydentem Wróblewskim zdewastowała. Zrobiła to pod płaszczykiem bezpieczeństwa i zgodnie ze swoim prawem. Daleko mi do ekoterrorystów, ale ciężko te siatki kamienne dbające o moje bezpieczeństwo pogodzić z malowniczością tego co było. Mam nadzieję, że starczy Wam kasy i czasu na uporządkowanie tego co teraz widzimy bo na mostek elewów zabraknie. Rozumiem leśnicy, że chcąc mieć drewniane mebelki w domu potrzeba wyciąć drzewo, ale trzeba umieć to pogodzić z malowniczą Bażantarnią i turystyką i jak się rozjeżdża szlaki celem pozyskania drewna to warto te szlaki później przywrócić do używalności. Marzy mi się Bażantarnia jako romantyczny park miejski z małą architekturą (patrz wiaty, mostki, Parasol, wieże których brak), marzy mi się nazwana każda górka i cześć wąwozów itd. Może dzięki budżetowi obywatelskiemu doczekam się remontu Muszli i terenów wokół. Patrząc na czerwony szlak zastanawiam się kto to bardziej dewastuje władza czy wandale z emocjami z Borysa.
Ps. Czekam na opinię naczelnego Rafała Gruchalskiego bądź Władka Gęsickiego
Dziwny naród który wszędzie węszy teorie spiskowe. Nie ma żadnej wycinki, jest regulacja i porządkowanie powalonych przez lata drzew których nikt wcześniej nie usuwał. Ci rozsądni którzy bywają na szlaku zwłaszcza tym nad potoczkiem widzieli i wiedzieli A dla nie zorientowanych informacja ze polska gospodarka leśna od czasów przedwojennych do dziś była i jest stawiana za wzór do naśladowania w Europie. .
Proponuje zastanowić się nad weekendowym działaniem biesiadników, chlaniem piwska, smrodem z grilowania, wrzaskami i pozostawianym wszechobecnym brudem po tych biesiadach. To znacznie bardziej szkodzi Bażantarni niż regulacyjna wycinka.
Można sobie podjechac zabrać to drzewo?
Kto jest za to odpowiedzialny / leśnik, czy ktoś z zieleni miejskiej / ścinanie drzew odbywa się nawet w tych miejscach, gdzie tylko można dojechać pojazdem terenowym, przykład z tego tygodnia na górnym szlaku na wysokości mostku elewów, ścieżka, którą biegłem glęboko rozorana, obok młode drzewa prawie że wyrwane z korzeniami, obok zaparkowany jeep, koloru zielonego konkretnie skojarzonego z ekipa leśników czy tych z zieleni. Panowie tną i rżną, tylko wióry lecą,
Niszczymy naturę, świadomie, na wszystkich szlakach z pełno śmieci / patrz nawet z tyłu nadleśnictwa Elbląg szlak od pętli tramwajowej. butelki po piwie walają się wszędzie, Przez kilkadziesiąt lat biegania po tym pięknym jeszcze parku nie spotkałem nigdy służby leśnej, chciałbym zapytać takiego pana gdzie są śmietniki na szlakach i czy panowie mogą coś zaradzić. .. ..
Poczekajcie, za niedługo wznowią budowę wschodniej obwodnicy Elbląga.
Jak skończą budowę Straży Pożarnej na Łęczyckiej, to Bema będą musieli zrobić jednokierunkową w stronę miasta. A wtedy nie ma zmiłuj - albo obwodnica, albo korki. I za tę koncepcję ktoś weźmie grube miliony. Ja to wróżę za darmo. Chyba że ktoś zechce wspomóc. .. 😁
No nareszcie napisaliscie o tym bo prosilam. Zobaczcie naprzeciwko domku zielonego, lesnika i zobaczcie jakie on ma zapasy drewna na zime. Widac je z drogi. Gotowy na zime.
Do tego rozjezdzanie tras nie patrzac na nic. Wycinka jak leci. Jestem w bazantarni kilka razy w tyg. Zima wiosna czy inna pora. Widze zmiany. Widze rozwalone ploty jesli mozna nazwac to plotem. wczoraj o 13tej po trasie green velo zapieprzal malym starym szrotem bialym jakis koles w kierunku Dąbrowy. Zgloszone do nadlesnictwa a pewnie nic z tym. nie zrobia.
@Ewswa - Jestem tam kilka razy w tyg. Widzialam jelenie i wiewiórki. Niestety sa tez rodziny halasliwe z zerowym poziomem kultury
Może dla tego że tam biegasz, palisz ogień krzyczysz i do t go oglądasz las ze szlaku turystycznego. Przyjedź do lasu przed wschodem slonca, zejdź że szlaku powiedz bez najmniejsz go ruchu przez 3 godziny to zobaczysz więcej niż kiedykolwiek w zyciu. Miejscy specjaluści od wszystkiego czerpiący wiedzę nie z książek tylko z intuicji. Miłego pobytu w bażantarnia życzę; )