91
02.03.2020

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Decyduje, bo to miasto wojewódzkie, tak samo jak Warszawa decyduje o tym jakie pieniądze obowiązują w Elblągu, a nie Elbląg. Jak Elbląg będzie województwem to wtedy sam będzie decydować, ale jak będzie w obecnym województwie czy w pomorskim, to nie może o tym decydować.
(2020.03.02)
Ta historia mnie urzekla
(2020.03.02)

info

3  
  2
W mieszkaniu za ścianą mieszka dwoje młodych, zdrowych, dorosłych ludzi, z których jedna chyba nigdy nie pracowała (przynajmniej nie pamiętam, a mieszkamy obok siebie 20 lat). Może oni skoszą wały, zamiast żreć, remontować i bawić się za kasę z MOPSu, 500+ innych świadczeń? Nieskalani pracą po emerytury też pewnie łapska pierwsi będą wyciągać.
(2020.03.02)
"Wał należy do rolnika pola. Za niekoszenie są wielkie kary. "To w końcu wał należy do rolnika, czy nie? Jeśli to jego prywatny wał, to może z nim robić, co chce. Co ten socjalizm z Wami zrobił. ..
(2020.03.02)
Masz rację, choć to głupie. Jednak wolę do Pomorza - tam przynajmniej będzie coś do powiedzenia. Dlatego na Pomorzu rozwijają się wszystkie miasta i wiochy, a w Olsztyńsko-Olsztyńskim rozwija się tylko Olsztyn.
(2020.03.02)
Za komuny rowy i wały regularnie naprawiali i kosili pompy były sprawne po 1991 pompy przynajmniej te zakanalem rozwalili śluzy pomp zaspawali i okej w 2009r była cofka Radomska szańcowa pływały Nowakowo co rok praktycznie pływa a dopiero teraz ktoś w końcu zauważył że chyba mamy problem fajnie że w ogóle temat poruszono i to przez fachowca który widać zna się na rzeczy a nie polityk który tylko na głosy frajerów przepraszam wyborców liczy i kasę z urzędu
rolnik szuka żony (2020.03.02)

info

3  
  0
No a u nas należy do państwa, więc to państwo musi zadbać o meliorację. Po co niby rolnik miałby sam niszczyć wał, żeby mu pole zalało? Coś tu się nie zgadza. W Holandii jak są właścicielami wałów to tam też na nich wypasają zwierzynę i mają z tego korzyść sporą. nikt postronny bez ich zgody nie ma prawa tam chodzić i łowić tam ryb za darmo.
(2020.03.02)
A co tam będzie do powiedzenia? Slupsk tam jest, ma wielkość podobną do Elbląga i też nic tam nie ma do gadania, wyludnia się. Już widzę jak to Trójmiasto będzie ,,słać"miliony do Elbląga, jak oni n nawet przekopowi są przeciwni. Fakt byłoby nam tam lepiej, bo kasy trochę byłoby więcej na drogi czy infrastrukturę, bo województwo bogatsze. No ale cudów by nie było.
(2020.03.02)
Ale ogólnie masz rację tam są lepsi włodarze, potrafią zarządzać miejscowościami, turystyka i gospodarka jest tam rozwinięta, porty, to i kasy mają dużo.
(2020.03.02)
No bo kiedyś byli wałowi, co mieli płacone od państwa za koszenie wałów. Komuna się skończyła to były spółki wodne, na które płacili kasę rolnicy, ale i one potem cieńko przędły.
(2020.03.02)

info

6  
  0