A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Najbardziej opłacalny był by zakup tych kontenerów ,a nie ich najem ,wyszło by najtaniej.No ,ale na zakup to trzeba mieć pieniądze czyli pozostaje najem ,który i tak do tych dwóch propozycji przebija cała stawkę. Kiedy coś najmujemy nie interesują nas koszty naprawy,obsługi technicznej tylko paliwo i wiooo
Po tej hucpie gorączkowo myślą, jak wszystko wrzucić na bezradnych na najbliższej sesji. I wrzucą efekty swojego nieudacznictwa.
@district heating - Ma Pan rację. Jak się zlikwiduje sieć cieplną i EPEC, to straty się zmniejszą. I energii na pompowanie nie trzeba będzie kupować. Tylko jakie stołki przyszli Prezydenci i przyszli koalicjanci będą obsadzać?
Olsztyn chwalą, że buduje nowoczesne źródło ciepła. Wymyślili w Olsztynie taki model co w Elblągu jest po prostu nierealny. Nikt i nigdy tego nie proponował i nie zaproponuje. Wykombinowali, że jak nie mają za wiele pieniędzy to niech buduje kapitalista co pieniądze ma. Udział samorządu, dotacja UE i może coś jeszcze, to kwotowo może i powala ok 175mln zł ale w kosztach budowy to zaledwie kilkanaście procent. Reszta to pieniądze kapitalisty Budują duży nowoczesny obiekt a nie bzdzidło na gaz za 160-200 mln. Energia dla Olsztyna to spółka z kapitałem hiszpańskim. Elblążanie narzekają ale kochają socjalizm. I EPEC, i EKO jako przedstawicieli socjalistycznej gospodarki w energetyce, gdzie stanowiska są z nadania partyjnego i im wyżej tym mniej wiedzy zawodowej. Kapitalista w mieście-brr. Zakłady Proletariatu Wielkiego i Zamech zniszczyli. Nigdy. I tak ta mentalność przechodzi ze starych na młodych i trwa razem z narzekaniem. EPEC i EKO na wieki. Dowolny model jest do kitu w mojej ocenie. Czerwony
Nie jestem specjalistą od energetki cieplnej, ale jak patrze na EKO i prace kotła na biomase to wydaje mi się iż ta paranoja graniczy z cuem chciejstwa. .. ..
Tytuł artykułu brzmi: "Jaki model wybiorą radni"? Co to za pojęcie ? Nie ma takiego tworu w nakazach prawnych. W Ustawie Prawo Energetyczne obowiązkiem samorządu jest przyjęcie "Założeń do planu zaopatrzenia i w ciepło. .. , "lub własnie "Planu", jeżeli występują komplikacje w zaopatrzeniu w ciepło przez przedsiębiorstwa ciepłownicze. Dzisiejsza sytuacja idealnie podchodzi pod to drugie. Nie ma ani "Założeń"ani "Planu". Pomijam drobny fakt, że radni nie są kompletnie przygotowani do podjęcia decyzji 10-lecia. Staje się to też wybiegiem 10 -lecia: "to przecież oni zdecydowali". Pozdrawiam ciepło.
Szukałem źródeł prezentacji. I wydają mi się one mało wiarygodne. Na przykład, na stronie 5 prezentacji ECO, są przedstawione ceny i podane, że z taryf. Niestety nie udało znaleźć takich liczb w taryfach. Nie ma taryf jednoczłonowych, umożliwiających takie porównania. Są w dystrybucji, ale stosowane tylko dla małych odbiorców. A URE nie prezentuje danych statystycznych z poszczególnych przedsiębiorstw. Czy ktoś sprawdzi źródła prezentacji? Czy ktoś wyjaśni, jak przy dwukrotnie droższym paliwie, uda się obniżyć ceny? Zgodnie z obietnicą wyborczą Prezydenta i oczekiwaniami mieszkańców.
ECO podało, że cena ciepła jest 41,9 a dystrybucji 20,8 zł/GJ. Ja mam fakturę z EPEC-u na 56,81 zł/GJ i 27,8 zł/GJ. Różnica kolosalna. I to dużo więcej niż VAT. Na ile wiarygodne są takie ekspertyzy???? Dlaczego równocześnie za pieniądze odbiorców są realizowane co najmniej 3 niezależne i nie na temat ekspertyzy zlecone przez miasto za pośrednictwem EPEC? 1-Założenia, 2-to co przedstawiono na sesji i 3-to co ma dofinansowywać fundacja? Czy w EPEC nie ma żadnego fachowca? Miasta realizują podobne inwestycje w formie zamówień publicznych. Czyli ceny i warunki są jawne.
Świetna prezentacja EKO która w punkt pokazuje kto tu jest drogi (przesył) bo skoro cena EKO jest liczona metodą uproszczoną z zasady jest cena optymalna dla naszego kraju a na wzrost lub spadek wpływa tylko mix paliwowy tak jak zostało to podkreślone w odpowiedziach na pytania radnych. Tym co się obliczenia nie zgadzają proponuje zaznajomić się bliżej z temat liczenia i prezentacji cen ciepła. Wg moich obliczeń dane są prawidłowe.