UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
Olsztyn chwalą, że buduje nowoczesne źródło ciepła. Wymyślili w Olsztynie taki model co w Elblągu jest po prostu nierealny. Nikt i nigdy tego nie proponował i nie zaproponuje. Wykombinowali, że jak nie mają za wiele pieniędzy to niech buduje kapitalista co pieniądze ma. Udział samorządu, dotacja UE i może coś jeszcze, to kwotowo może i powala ok 175mln zł ale w kosztach budowy to zaledwie kilkanaście procent. Reszta to pieniądze kapitalisty Budują duży nowoczesny obiekt a nie bzdzidło na gaz za 160-200 mln. Energia dla Olsztyna to spółka z kapitałem hiszpańskim. Elblążanie narzekają ale kochają socjalizm. I EPEC, i EKO jako przedstawicieli socjalistycznej gospodarki w energetyce, gdzie stanowiska są z nadania partyjnego i im wyżej tym mniej wiedzy zawodowej. Kapitalista w mieście-brr. Zakłady Proletariatu Wielkiego i Zamech zniszczyli. Nigdy. I tak ta mentalność przechodzi ze starych na młodych i trwa razem z narzekaniem. EPEC i EKO na wieki. Dowolny model jest do kitu w mojej ocenie. Czerwony