Radość, ale umiarkowana

49
13.10.2019
Radość, ale umiarkowana
Jerzy Wilk cieszył się z wyników PiS (fot. Anna Dembińska)
Niecałe 44 proc. głosów otrzymało Prawo i Sprawiedliwość wg sondażowych wyników opublikowanych tuż po zakończonym głosowaniu. Ten wynik przez elbląskich działaczy partyjnych został przyjęty z umiarkowaną radością. - Liczę, na to, że prawdziwe wyniki będą wyższe – mówił Jerzy Wilk, który ubiega się reelekcję w Sejmie. Zobacz zdjęcia ze sztabów wyborczych PiS.

Wieczory wyborcze elbląskiego Prawa i Sprawiedliwości były dwa. Jerzy Wilk w gronie radnych i współpracowników czekał na sondażowe wyniki w swoim biurze poselskim. „Jedynka” na listach PiS w naszym okręgu – Leonard Krasulski „swój” wieczór wyborczy zorganizował w Komitecie Miejskim przy placu Słowiańskim.

Wyniki wyborów przyjęli z radością, ale do entuzjazmu sprzed czterech lat trochę brakowało.

- Spodziewałem się lepszego wyniku. Mam nadzieję, że te wyniki sondażowe jeszcze się uda poprawić. 239 mandatów to jest większość w Sejmie – mówił Jerzy Wilk tuż po ogłoszeniu pierwszych sondażowych wyników.

- Wyniki dla PiS – u dobre, ale nie chodzi mi o PiS. W Sejmie będzie pięć ugrupowań, z których cztery to właściwie jedna partia. My nie mamy koalicjanta. Najbardziej nie widzę możliwości porozumienia się z Konfederacją – dodał Leonard Krasulski.

Lokomotywy elbląskiej listy PiS zwróciły także uwagę na frekwencję.

- Bardzo wysoka. Nawet w Elblągu do urn poszło więcej osób niż ostatnio. Dobrze, że wyborcy dopisali i poszli na wybory. Bardzo się cieszę – mówił Jerzy Wilk.

- Frekwencja dobra, rzekłbym nawet, fantastyczna – dodał Leonard Krasulski

Jaki będzie podział mandatów w naszym okręgu. Na pewno dojdzie do jednej zmiany, gdyż poseł Kukiz'15 o reelekcję ubiegał się w okręgu gdańskim (z list PSL).

- Trudno mi powiedzieć. Sondaże przewidywały 4-3-1, przy tym, ten ósmy mandat dla SLD – przewidywał Jerzy Wilk.

- Trudno przewidzieć. Sądzę, że 5:3 lub 5:2:1 – to prognozy Leonarda Krasulskiego.

SM

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Pan poseł jakoś źle wygląda.
(2019.10.13)
No i co z tego, że będą w Sejmie. .. .. Biednym i tak wiatr w oczy. .. teraz to dopiero się zacznie bieda. .. .. Ciekawe czy przekop, ,wykopią, ,czy tez doprowadzą do Elbląga drogę wodną czy jak próbują, ,wyjaśnić, ,iż miasto Elbląg winno wybudiwać port, bo jak nie wybudują to nie zrobią drogi wodnej. .. .Takie to sprytne. .. ..
nikt21 (2019.10.13)

info

24  
  12
Ceny w górę jeszcze bardziej, więcej kasy dla nierobów, obietnice be pokrycia. Ale nie ma to jak w nierealny sposób kupić głosy za 500+ i emerytów za 13 emerytury...
(2019.10.13)
Pan Wolf powinien przejść na emeryturę bo i tak ma nasz Elbląg w. .wiadomo gdzie. Ten pan tylko liczy pieniądze za posłowanie i klaskanie. Dla mnie ta osoba jest nikim, bo nic nie zrobił dla Elbląga i nie zrobi taki poseł do grobowej deski.
Szok (2019.10.13)
Niektórzy dobrze po Polsku nie potrafią mówić a używają zwrotów im pewnie bliskich ( niemieckich ) obrażając lub wyśmiewając się z nazwiska. Szanujmy się. Bo właśnie poprzez takie nie szanowanie obywateli PO i N przegrału wybory.
(2019.10.13)
Czy ci co dają minusy to PISy ?, ale widać że dodawać nie umieją. To taki elektorat za 500+ nie potrafią dodać realizmu i myślenia przyszłościowego. Lepszy sort będzie jak paniska opływał w dostatki a ( Plebs niższego sortu ) szary robol będzie spłacał nierobów ze swojego 2000 zł na mc ?. A ceny idą wzwyż i opłaty mieszkań idą od 2020 wzwyż, czy cieszycie się Elblążanie.
Byłem i głosowałem (2019.10.13)

info

29  
  21
Obyś lepiej w jego wieku wyglądał
Ss (2019.10.13)
Wolał bym niemiecki porządek i płace niż taki bajzel jaki jest teraz w Polsce.
Szok (2019.10.13)
Lubię Pana Jerzego i napisałem, to z troski, a nie żeby dokopać
(2019.10.13)
hhhhahha oni maja makowiec hahhahahahahah yebuem
(2019.10.14)

info

3  
  2