56
21.09.2019

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
@Kaczan - Jak to mówią, dwa razy na dobę nawet zepsuty zegar pokazuje prawidłową godzinę;)
RobertKoliński (2019.09.21)
A pan senator jakby się wody z Wisły napił na wiadomość, że będą pieniądze na pogłebienie i wszystko jest na dobrej drodze do sfinansowania przekop. A chłopak wynająć zdążył łódź wynająć, ciasteczka kupił dla redaktorów TVN i wszystko psu na budę. A na plakatach napisane, że to jedyny taki senator kandyduje do Senatu i to akurat jest prawdą. Nie znam drugiego takiego, tak nieprzychylnego dla naszego miasta.
(2019.09.21)

info

23  
  3
Co z tego że istnieje, jak żaden większy jacht czy mały statek morski tamtędy nie przepłynie, zobacz jakie tam są wymiary śluz na Szkarpawie 11,91 m szerokości, głębokość to 3,28 m, a dlona krawędź mostu to 9,31, a śluza Gdańska Głową ma wymiary 61 m dł, 12,5 szerokości, a na Szkarpawie max zanurzenie to 1,6 m jest pełno mostów o dolnej krawędzi nawet 3 m nad wodą. Jak to się ma do przekopu, gdzie zanurzenie będzie wynosiło 4 m zamiast 1,6, szerokości statków 20 m zamiast 12 i długosci 100 m zamiast 61 w dodatku komora śluzy ma 200 m dł i 6,5 m głębokości i jakby ruch był duży to do takiej głębokości będzie można pogłębić tor wodny dzięki czemu dopuszczalne zanurzenie może wzrosnąć z 4 m do 5,5 to jak to się ma do 1,6 m na Szkarpawie?
(2019.09.21)
Dokładnie gdyby zrealizowano ten przekop już kilkanaście lat temu to kosztowałby przy cenach z 2005-2006 roku 500-600 mln zł i zwróciłby się znacznie szybciej niż obecnie, a wtedy to zablokowali.
(2019.09.21)
Dokładnie Panie Robercie, ja kiedyś miałem taki radziecki zegarek po dziadku marki ,,ракета" i on jak normalny zegarek wybijał 24 to ten wybijał 25. :D
Zen (2019.09.21)
Niby jakby zdechł?, właśnie teraz oprócz barek będą mogły pływać jachty, wycieczkowe, i małe statki z innych krajów do Elbląga, bo teraz nie mogą.
(2019.09.21)
@Zen - No sami widzicie, ob. Zen, że radziecka nauka zna takie przypadki, o których się Waszym fizjologom nie śniło - ten 25 kurant to znaczyło, że godzina Rewolucji wybiła, sam postęp;)
RobertKoliński (2019.09.21)
O kurcze. :D
Zen (2019.09.21)
Baju, Baju jestem w raju. A po wyborach okaże się że oni nie podpisywali umowy z wykonawcą tylko jakiś tam aneks do aneksu. Tak jak ze sławną już stępkom sławnego statku. I żeby niebyło jestem za przekopem.
(2019.09.21)

info

8  
  10
Widziałeś ten port ??? Jakaś keja dla statków itp. To plac na węgiel. Żadnej wycieczkowce Ci tu nie wejdą to jedyne co mamy to wąski tor żeglugowy. A i bez przekopu Elwinga popłynie z E-g do Gdańska. Wiec można.
(2019.09.21)