A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
@Kaczan - Jak to mówią, dwa razy na dobę nawet zepsuty zegar pokazuje prawidłową godzinę;)
A pan senator jakby się wody z Wisły napił na wiadomość, że będą pieniądze na pogłebienie i wszystko jest na dobrej drodze do sfinansowania przekop. A chłopak wynająć zdążył łódź wynająć, ciasteczka kupił dla redaktorów TVN i wszystko psu na budę. A na plakatach napisane, że to jedyny taki senator kandyduje do Senatu i to akurat jest prawdą. Nie znam drugiego takiego, tak nieprzychylnego dla naszego miasta.
Co z tego że istnieje, jak żaden większy jacht czy mały statek morski tamtędy nie przepłynie, zobacz jakie tam są wymiary śluz na Szkarpawie 11,91 m szerokości, głębokość to 3,28 m, a dlona krawędź mostu to 9,31, a śluza Gdańska Głową ma wymiary 61 m dł, 12,5 szerokości, a na Szkarpawie max zanurzenie to 1,6 m jest pełno mostów o dolnej krawędzi nawet 3 m nad wodą. Jak to się ma do przekopu, gdzie zanurzenie będzie wynosiło 4 m zamiast 1,6, szerokości statków 20 m zamiast 12 i długosci 100 m zamiast 61 w dodatku komora śluzy ma 200 m dł i 6,5 m głębokości i jakby ruch był duży to do takiej głębokości będzie można pogłębić tor wodny dzięki czemu dopuszczalne zanurzenie może wzrosnąć z 4 m do 5,5 to jak to się ma do 1,6 m na Szkarpawie?
Dokładnie gdyby zrealizowano ten przekop już kilkanaście lat temu to kosztowałby przy cenach z 2005-2006 roku 500-600 mln zł i zwróciłby się znacznie szybciej niż obecnie, a wtedy to zablokowali.
Dokładnie Panie Robercie, ja kiedyś miałem taki radziecki zegarek po dziadku marki ,,ракета" i on jak normalny zegarek wybijał 24 to ten wybijał 25. :D
Niby jakby zdechł?, właśnie teraz oprócz barek będą mogły pływać jachty, wycieczkowe, i małe statki z innych krajów do Elbląga, bo teraz nie mogą.
@Zen - No sami widzicie, ob. Zen, że radziecka nauka zna takie przypadki, o których się Waszym fizjologom nie śniło - ten 25 kurant to znaczyło, że godzina Rewolucji wybiła, sam postęp;)
O kurcze. :D
Baju, Baju jestem w raju. A po wyborach okaże się że oni nie podpisywali umowy z wykonawcą tylko jakiś tam aneks do aneksu. Tak jak ze sławną już stępkom sławnego statku. I żeby niebyło jestem za przekopem.
Widziałeś ten port ??? Jakaś keja dla statków itp. To plac na węgiel. Żadnej wycieczkowce Ci tu nie wejdą to jedyne co mamy to wąski tor żeglugowy. A i bez przekopu Elwinga popłynie z E-g do Gdańska. Wiec można.