Stawka mniejsza niż życie

61
05.06.2019
Stawka mniejsza niż życie
Protestowali pracownicy sądów (fot. Anna Dembińska)
Z takim między innymi hasłem wyszli dziś przed budynki sądów przy ul. Płk. Dąbka i pl. Konstytucji pracownicy administracyjni. Domagają się podwyżki płac. Zobacz zdjęcia.
- Po czterdziestu latach pracy zarabiamy bez stażowego 2100 zł netto. Mamy wyższe wykształcenie, a zarabiamy w okolicach pensji minimalnej – mówiła pracownica elbląskiego sądu.
   Przed budynek sądu przy ul. płk. Dąbka wyszła kilkudziesięcioosobowa grupa pracowników administracyjnych sądu, kilkanaście osób pojawiło się też przed sądem przy pl. Konstytucji. Mieli ze sobą hasła: „Dość pracy za grosze”, „Stawka mniejsza niż życie”, „Wszystkiego coraz więcej, tylko nie kasy”.
   - Domagamy się podwyżek, godnej płacy. Chcielibyśmy zarabiać minimum 3 tysiące złotych – mówiła pracownica elbląskiego sądu.
   Protest pracowników administracyjnych sądów trwa od kilku miesięcy. Głównym postulatem jest podwyżka pensji.
   Po kilkunastu minutach pracownicy wrócili do pracy.
   
SM

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Hmm. .. czy ktoś ich zmusza do pozostawania na danym stanowisku pracy?
zastanawiające (2019.06.05)

info

24  
  18
Takie sympatyczne figurki,a buzie zaslaniaja,dlaczego?Garbusiarz cyklista
Zbyszek 1 (2019.06.05)
W ZUS to samo a roboty coraz więcej. Obóz pracy za niecałe 2000.
(2019.06.05)

info

16  
  7
Zarabiać 3 tys za co???? Za 8 godzinne siedzenie za biurkiem, ukladanie papierow i odbieranie telefonow??
(2019.06.05)
W zus to nawet po kanapki do samochodu pod budynkiem nie można wyjść bo zaraz a gdzie a po co, a czy się wypisałaś a czy odrobiłaś. Paranoja za 1800 ! zaorają nas i zrównają z błotem. Popieramy administrację sądów. Może i Nas ktoś kiedyś doceni i te żenująco niskie zasiłki, bo nie pensje będą kiedyś większe.
(2019.06.05)
To kto klamie????? Wczoraj Pan Premier pial z zachwytu ze jeszcze piec lat i Hiszpanie dogonimy. Ze nasz kraj najlepiej na swiecie sie rozwija itp. itd. Ja wierze Premierowi a nie nauczycielom oraz pracownikom sadu.
(2019.06.05)
Całkiem sie im w d***ch poprzewracało. Stawke mniejsza niz zycie to ma pani ekspedientka ktora nie raz musi stoczyc starcie z jakimś świrem lub pijakiem, a tym to co niby zagraża? Oblanie się kawką?
(2019.06.05)
Jak będziesz miał swoje sprawy do załatwienia w Sądzie pewnie będziesz najmilszym i najsympatyczniejszym interesantem proszącym o pomoc tych nic nie robiących i na niczym się nieznających urzędników.
(2019.06.05)
Zagraża choćby styczność z takimi egzemplarzami jak Ty.
(2019.06.05)
Jak to by powiedział, Wasz guru Balcerowicz, Tusk itd. Jak się nie podoba to podanie o zwolnienie i na kasę do biedronki. Albo swoich kolegów sędziów poproscie o zapomogę.
Anty sąd (2019.06.05)

info

12  
  9