41
02.08.2018

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Rozumiem, że dziś dzieci nie wpadają w nałóg? Legalizacja przyczynia się do zmniejszenia spożycia przez małoletnich, ponieważ dilerom nie opłaca się sprzedawanie nielegalnie legalnego środka. Dzięki temu jest mniejsze prawdopodobieństwo, że człowiek złapie kontakt ze światem przestępczym i dzięki temu nie zostaną mu zaproponowane silniejsze środki. Czego tutaj nie rozumieć? Proszę poczytać o Urugwaju. Problem narkomanii znika w niesamowitym tempie.
ktosław (2018.08.05)
@ktosław - Tak wierzymy, że najbardzie zależy ci na dobru polskich dzieci
(2018.08.05)
Zależy mi na dobru mojego dziecka. Aczkolwiek w wieku 14-18 nie da rady upilnować, chyba że się zamknie w pokoju bez klamek. Sam byłem w tym wieku i wiem jakie głupoty robiłem. Dobrze, że nie było wtedy dopalaczy, bo bym pewnie spróbował pod wpływem rówieśników a tak tylko piwko, wódeczka i trawka. W Polsce aktualnie jest największe podziemie marihuany w Europie do której jak i do dopalaczy dodawany jest fentanyl i jego analogi. Środki dużo silniejsze od heroiny. Do tego doprowadza walka z marihuaną. Lepiej pilnujcie dzieci, bo może spróbuje na imprezie u kolegi czy koleżanki. I nie mówcie, że moje nigdy nie spróbuje, bo jest wychowane. Szkoda, że każdy rodzic tych narkomanów tak mówił.
ktosław (2018.08.05)
@ktosław - Po ostatniej serii zgonów po zażyciu dopalaczy dochodzeniowcy przypuszczają, że ta partia mogła zawierać fentanyl, który stosuje się w znieczuleniu operacyjny. Zbyt duża dawka prowadzi do śmierci ale to nie jest substancja wywołująca halucynacje.
(2018.08.05)
Fentanyl jest już od prawie roku w dopalaczach. Dochodzeniowcy jak zwykle dowiadują się wszystkiego ostani. To fakt nie jest to substancja wywołująca halucynacje. Jest to najsilniejszy syntetyczny opioid. Mocniejszy i dużo bardziej uzależniający od heroiny. Po podpisaniu ustawy dilerzy pewnie zrobią czarny piątek aby wyprzedać towar. Usłyszymy od setkach zgonów.
ktosław (2018.08.06)
@ktosław - Myśle, że dilerom zarówno dopalaczy jak i marihuany nie zalezy na śmierci swoich klientów tylko na ich uzależnieniu. Jeśli wypuszczono felerną partę to na skutek błędu laborantów lub to efekt walki gangów o rynek zbytu tak jak to ma teraz miejsce w przypadku uprawiaczy konopi indyjski, którzy wpadają bo sami na siebie donoszą.
(2018.08.06)
Myślę też, że ze względu na specyfikę swojego działania konopie mają większe szanse na uzależnienie się od nich. Szereg artystów piesze słowa i muzykę będąc na haju dlatego zaskakują nas neologizmali, porównianiami i szykiem przestawnym tak jak choćby tutaj: " Jeżeli piękno zasługuje na potępienie, jeżeli wolnoś poteguje jedynie zło, jeżeli szczęście jest przeszkodą do zbawienia to osądzi mnie bezduszna wieczna noc" - Komu się nie podoba? Ładny kawałek:) ale nie pisany o czystym umyśle. Obyśmy tylko nie musieli przez te chwile odlotu wydawać ogromne pieniądze na leczenie problemów niepłodności i braku chęci do pracy.
(2018.08.06)
Kraje w których zalegalizowano lub zdepenalizowano nie upadaja a wreczp przeciwnie. .. w Czechach można mieć swoje krzaki i miec przy sobie. .. Holandia Portugalia Szwajcaria Izrael Urugwaj USA Kanada
mrteeee (2018.08.06)

info

2  
  1
Kończę rozmowę ale jeśli panowie zakładają partie to można podać nazwę, będę wiedziała na kogo nie głosować:)
(2018.08.06)

info

0  
  0
Pytam ponownie. Czy zdaje sobie Pani sprawę, że w samej Warszawie przez weekend wypala się 1.5 tony marihuany? Czy to oznacz, że po zalegalizowaniu będzie się jej paliło więcej? Przykłady krajów w których zalegalizowano posiadanie mówią co innego. Tak samo było z alkoholem. w USA najwięcej produkowano i pito w czasie prohibicji. Ale rozumiem, że popierasz rozwijanie się gangów i mafii.
ktosław (2018.08.06)