A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Jak zwykle ludzie nie mający pojęcia o co chodzi zabierają głos. Byłem jednym z tych którzy na początku lat 90-tych ręcznie karczowali stok z krzaków, a ludzie z Zamechu założyli prostą linową wyciągarkę. Od tego czasu tysiące Elblążan nauczyło się jeździć na nartach. Od czasu poprawy infrastruktury, przyjeżdżają ludzie z Ostródy, Malborka, Tczewa, Pruszcza Gd, Gdańska, a ostatnio z Kaliningradu. Wszyscy zazdroszczą nam tej góry !
Że krótki sezon ? Nawet 3 tygodnie to dużo na obecny klimat. W Alpy jeździ się przeważnie na tydzień ! A tu 3 tygodnie ! Ludzie tu piszący negatywy, na pewno nie należą do braci narciarskiej.
200 tyś, złotych to śmieszna kwota, wobec wydatków na pomniki, dwie drużyny piłkarskie, ,przerost zatrudnienia w UM. Np. w Urzędzie Marszałkowskim, razem z delegaturą Elbląską jest zatrudnionych ( bo przecież nie pracuje ). .. 1.200 urzędników. .. którzy kosztują nas ok. 50 milionów PLN.
Kontrolować trzeba każdy grosz wspólny, ale bez demagogii osób które zawsze są na NIE !
jedli kielbasy za 200 tysięcy w ramach propagowania narciarstwa
tam gdzie cuchnące łapy macza pospolityurzędas tam gnój i wodorosty
bez urazy, ale pieczenie kiełbasek i łażenie po drzewach nie jest propagowaniem narciarstwa tylko propagowanieniem jedzenia kiełbasek i łazenia po drzewach, poproszę o informację jakie NARCIARSKIE działania podjęło stowarzyszenie np. ile osób przeszkoliło do jazdy na nartach, gdzie te osoby jeżdziły na tych naratch, ile godzin i tego typu informacje, z tego co to powiedziane jest, to na śniegu nikogo, a więc jaki jest sens szkolenia kogoś do jazdy na nartach bez śniegu? to jest po prostu żałośnie śmieszne
Jak mieli takie możliwości, jakie by nie były, w zdobyciu dotacji to mogą sobie pogratulować. Tylko, że są to pieniądze elblążan, to po sezonie ci państwo powinni się z nich rozliczyć. Pełne rozliczenie powinno być przedstawione na sesji RM i udostępnione w mediach / portale / miasta Elbląg.
No i co z tego że w Alpy jeździ się na tydzień? Tam są duuużo lepsze warunki do uprawiania narciarstwa. I jakby ktoś miał do wyboru, tydzień na nartach w Alpach czy 3 tygodnie na Górze Chrobrego w Elblągu, to ciekawe co by wybrał.....
I bardzo dobrze, że dostali te pieniądze bo wreszcie skapnie coś nam mieszkańcom, chodząc z dzieckiem w zimę na stok wiem ile kosztuje nauka i wyciągi. Teraz będzie to bezpłatnie. Ludzie doceńcie to zamiast krytykować i już spiskować, że na pewno to wzięli sobie do kieszeni. Akurat ze względu na osoby będące w stowarzyszeniu lub w samym przedsiębiorstwie góra chrobrego to są trzepani przez urzędy non stop tak więc na pewno baliby się cokolwiek wziąć sobie. Rozliczani są co do grosza to na pewno. Po prostu ze względu na to, że zimy są kiepskie to góra nie wychodzi na swoje więc to stowarzyszenie to taka deska ratunku i my mieszkańcy powinniśmy być wdzięczni, chociaż raz coś dla NAS. Ja jestem za!
Stowarzyszenie Propagowania Pływania z Delfinami, będzie propagować plywanie z delfinami, w ramach projektu organizowane będą ogniska z pieczeniem kiełbasek i chodzenie po lesie, potrzba 200 tys zł plnie, Pan prezydent na pewno da bo lubi delfinki i jest aby mieszkancy miasta z nimi pływali jak najczęściej
Biegając do Bażantarni można było policzyć na palcach obu rąk ile razy otwarty był park linowy. Tłumów tam nie widać. Narciarzy więcej niż piłkarzy - wolne żarty. 200 tyś to żaden klub z miasta na oczy nie widział. Zajęcia dla triatlonistów i biegaczy - czekam na konkrety . To wreszcie czym się to stowarzyszenie zajmuje ? Bo mam wrażenie że wszystkim i niczym. To że taki obiekt jest potrzebny nie podlega dyskusji , ale sposób w jaki otrzymaliście dotację na 3 tygodnie działalności kosztem innych stowarzyszeń budzi niesmak.
za 200 tys złotych można kupić 20 ton kiełbasy zwyczajnej w średniej cenie po 10 zł za kilogram, jakby ilość kiełbasy podzielić na 365 dni to wychodzi, że dziennie Stowarzyszenia krzewienia narciarstwa mogło zjeść prawie 55 kg kiełbasy zwyczajnej,