Szmugiel w… butach za przeszło ćwierć miliona

13
19.06.2015
Szmugiel w… butach za przeszło ćwierć miliona
 Nielegalne wyroby tytoniowe za przeszło ćwierć miliona złotych przejęła wczoraj Straż Graniczna w województwach pomorskim i warmińsko-mazurskim. Prawie 400 tysięcy papierosów znajdowało się wśród kartonów z butami w dostawczym samochodzie.
Funkcjonariusze z elbląskiej Placówki Straży Granicznej w zatrzymanym do kontroli drogowej niedaleko Kwidzyna pojeździe, kierowanym przez 45-letniego mężczyznę, znaleźli wśród kartonów z butami 20 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Zostały zabezpieczone przez Straż Graniczną w Elblągu, która prowadzi postępowanie w tej sprawie. Wartość towaru szacuje się na ponad 250 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi kara wysokiej grzywny, a nawet pozbawienia wolności do 3 lat.
   W powiecie wejherowskim natomiast strażnicy graniczni z Placówki Straży Granicznej we Władysławowie w jednym z punktów handlowych, domu i samochodzie 64-letniego mężczyzny znaleźli i zatrzymali łącznie 24 kilogramy suszu tytoniowego i 32 kilogramy krajanki o wartości prawie 35 tysięcy złotych. 64-latkowi grozi kara wysokiej grzywny.
por. SG Andrzej Juźwiak rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
musieli dostać cynk pod Kwidzynem albo specjalnie zrobili pokazówkę Straż graniczną ktoś musi bezwzględnie kontrolować bo niby jakim cudem szlugi przejechały przez granice i nagle połapali się w Kwidzyniu? Przypadek ? A może korupcja i łapówy ? Nie jedna menda sg już za to siedzi albo została wyrzucona na zbity pysk.
DżygitHan (2015.06.19)

info

18  
  2
polsko!!!!dajcie pracę!!!
(2015.06.19)

info

15  
  1
Przeszkadzają pracować przedsiębiorczym ludziom, którzy nie czekając na pomoc państwa wzięli sprawy w swoje ręce. Natomiast wszelakiej maści aferzyści z Wiejskiej i kawiarni Sowa mają nas za głupców lub złodziei, którzy pracują za "sześć" tysi!
pbieńkowska (2015.06.19)
a takiego debila jak ty kmiocie co piszesz o niedorozwoju to ojciec zrobił bo nie miał gdzie się spuścić ?
(2015.06.19)

info

2  
  8
dokładnie. ciesze się że jest coraz więcej świadomych ludzi. byc moze za 20 lat bedzie juz normalnie :)
adamr. (2015.06.19)
busa zatrzymali, ciężarówki 13.6m poszły
(2015.06.19)

info

7  
  0
przecież to jakaś pokazówa, co to w ogole są za fajki. opakowanie jakies kolorowe, nigdzie na wschodzie takiego dziwadla nie widzialem
(2015.06.19)

info

6  
  0
Dajcie ludziom godziwą pracę za godziwe zarobki, to nie będzie takich akcji. Nie mam nic do takich przemytników, no chyba, że w grę wchodzą narkotyki lub handel ludźmi, to wtedy trzeba tępić to.
Giła (2015.06.19)

info

10  
  0
SŁYSZELIŚCIE żeby Niemcy, Szwedzi, Norwegowie, Hiszpanie, kraje zachodnie zajmowały się drobnym przemytem czy zatrudnianiem tak zwanych słupów ? To tylko zasr, na polska jest takim podłym krajem gdzie człowiek nie ma na minimum socjalne, brak mu na utrzymanie i kształcenie dzieci więc musi kombinować wbrew prawu żeby z głodu nie zdechnąć.
POsrańcy.PO (2015.06.20)

info

8  
  0
oj wiadomo do kogo należały paty
bololokis (2015.06.22)