Pierwszym był 44-latek kierujący fiestą. Policjanci zatrzymali go w Żurawcu. Badanie alkotestem wykazało nieco ponad… 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna dalej nie pojechał. Jego auto odholowano na policyjny parking.
Inny to pasłęczanin, który kierował passatem a zatrzymany do kontroli został przy ul. Bohaterów Westerplatte. Wynik badania w tym przypadku to 0,84 promila.
Najmniejszy wynik bo 0,52 promila miał mężczyzna zatrzymany wczoraj około południa przy ul. Saperów. Będzie on odpowiadał za przestępstwo z art. 178a Kodeksu Karnego ponieważ zawartość alkoholu przekroczyła 0,5 promila.
Wszyscy wymienieni odpowiedzą teraz przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter