Noclegownia dla bezdomnych do likwidacji

100
15.04.2020
Noclegownia dla bezdomnych do likwidacji
Michał Skroboszewski
Pogotowie Socjalne przy ul. Królewieckiej ma zostać zlikwidowane. Taką decyzję podjąć mają elbląscy radni podczas sesji nadzwyczajnej, która odbędzie się w czwartek, 16 kwietnia. Powodem jest brak chętnych do pracy, większość obecnego personelu ośrodka przebywa na zwolnieniach lekarskich. 

Siedem z dziesięciu osób jakie zatrudnione są w Pogotowiu Socjalnym przy ul. Królewieckiej w Elblągu przebywa obecnie na zwolnieniach lekarskich, wśród nich jest także kierownik tej placówki. Gdy niemożliwe stało się zabezpieczenie dyżurów w pogotowiu, jak również zorganizowanie miejsca kwarantanny dla trafiających tu nowych osób bezdomnych z podejrzeniem zarażenia COVID -19 (zgodnie z poleceniem wojewody), prezydent Elbląga zawiesił jego funkcjonowanie.

- Pozostałe elbląskie placówki zapewniające pomoc i wsparcie wdrożyły rekomendowane procedury oraz podjęły odpowiednie działania w celu zabezpieczenia miejsc izolacji i kwarantanny - informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Jak podkreśla, aby zapewnić opiekę osobom przebywającym w Pogotowiu Socjalnym oraz ciągłość dyżurów musi być w nim zatrudnionych minimum 14 osób.

- Osoby bezdomne dotychczas korzystające z noclegowni przy ul. Królewieckiej, które nie podlegają kwarantannie są zabezpieczone w noclegowni przy ul. Nowodworskiej. Natomiast osoby nietrzeźwe zabezpiecza Komenda Miejska Policji w Elblągu poprzez umieszczenie w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Miejsca kwarantanny dla osób bezdomnych przebywających w przestrzeni publicznej zostały zorganizowanie w osobnym obiekcie przy ul. Zamkowej. – informuje Łukasz Mierzejewski.

Rocznie na utrzymanie Pogotowia Socjalnego przy ulicy Królewieckiej elbląski samorząd wydawał ponad milion złotych. W czwartek (16 kwietnia) radni mają podjąć uchwałę o jego likwidacji. 

daw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
LacznosciSUPER> Nie potrzebna nam izba wytrzezwien. Wszyscy zdrowi. .. w UM
NIE-BEZPIECZNY ELBLAG (2020.04.15)

info

39  
  4
To jest właśnie walka o miejsca pracy w Elblągu, ale cóż na podwyżki 6 % dla pedagogów od września miasto musi mieć. Więc władza tnie. .po kosztach. Ale czy mądrze ??? Propozycja dla radnych nim podejmą decyzję, zrezygnujcie z diet. Chociaż na trzy miesiące. W końcu to by był jakiś wkład finansowy w pomoc dla miasta w tych niepewnych czasach. A zamożni jesteście. Co widać po oświadczeniach majątkowych dostępnych na stronie Urzędu Miejskiego.
Kryśka 123 głosy . (2020.04.15)
Była izba nie ma izby :) noc tam spędzona nie zapomniana ...
Wysoka izbo (2020.04.15)
I premie beda i nagrody za likwidacje.
BRAVO UM (2020.04.15)

info

38  
  7
@Wysoka izbo - Izba nie potrzebna. Jarek poda haslo:wszysci do kosciola. Izba nie potrzebna, kosciol najwazniejszy.
Wszyscy Swieci (2020.04.15)
Zamożnemu zawsze mało!!! Biednemu zawsze wystarczy - bo musi. A pozatym to była Noclegownia dla bezdomnych?? Z tego co wiem ta była tzw. izba wytrzeźwień - niestety byłem tam raz, mimo to że nie byłem bezdomnym - tylko głupim młodym człowiekiem.
Wysoka izbo (2020.04.15)
Chyba w Elblągu pijakow brak nie to co za mej młodości dziwne że się nie opłaca tego prowadzić jest to najdroższy hotel w Elblągu z miłą obsługa bez śniadania i bez żadnych widoków z apartamentów kilku osobowych
(2020.04.15)
Z uwagi na to, że prawie nikt z przywiezionych na byłą izbę wytrzeźwień nie płacił rachunków za pobyt i nie było możliwości wyegzekwowania należności dowożono tam nielicznych zatrzymanych. Stąd ta izba w praktyce nie spełniała swojej roli a jedynie generowała koszty. W niewielkim stopniu korzystali z niej bezdomni, po spożyciu alkoholu. Najczęściej byli tam kierowani przez patrole ujawniające takie osoby w okresie niskich temperatur.
A kto to budiet platit. (2020.04.15)

info

24  
  7
A dlaczego nikt nie porozmawia z pracownikami jak było naprawdę? Bo rzeczywistość jest z goła inna...
Gość 1 (2020.04.15)

info

56  
  3
Prezydent nie lubi rozmawiać z ludźmi, przykład Tramwaje Elbląskie.
Atut . :) (2020.04.15)

info

58  
  2