Na straży ładu i porządku

36
29.08.2019
Na straży ładu i porządku
Dziś nowy komendant Arkadiusz Kulik wręczył strażnikom miejskim awanse i nagrody (fot. Anna Dembińska)
Nowy peugeot to prezent od samorządu dla Straży Miejskiej w Elblągu. Kluczyki do auta przekazał dziś (29 sierpnia) prezydent Witold Wróblewski: - Nie wyobrażam sobie utrzymania porządku i ładu w naszym mieście bez strażników, dlatego służba ta musi być odpowiednio wyposażona - mówił. Na Dzień Straży Miejskiej kolejna dobra wiadomość jest taka, że planowane jest zwiększenie liczby etatów. Zobacz zdjęcia z obchodów Dnia Strażnika Miejskiego.
W Ratuszu Staromiejskim odbyła się uroczystość z okazji Dnia Straży Miejskiej. Zobacz zdjęcia. To pierwsza taka zbiórka z wręczeniem nagród, pochwał i awansów, w której uczestniczył nowy komendant Arkadiusz Kulik. Wcześniej przez 25 lat służył w Straży Granicznej. Był komendantem placówki Morskiego Oddziału w Elblągu, a pod koniec służby w Krynicy Morskiej. W lipcu br. zmienił mundur.
   - Przed elbląską Strażą Miejską duże wyzwania - przyznał dziś komendant Kulik. - Będziemy dążyć do tego, by zwiększyć liczbę etatów [obecnie w Elblągu jest 22 strażników - red.], by usprawnić pracę, doposażyć w sprzęt. Wszystko po to, by strażnicy byli widoczni, a mieszkańcy czuli, że jesteśmy dla nich. Na realizację moich pomysłów przyjdzie czas, na razie zajmuję się organizacją pracy. Jestem zbyt krótko na tym stanowisku, ale co jakiś czas razem z panem prezydentem dyskutujemy i mamy pewne kierunki określone. Na pewno będzie to rozwój tej formacji dla dobra mieszkańców - zapewnił.
   Dzisiejsze święto było okazją do przekazania Straży Miejskiej nowego pojazdu.
   - Pojazd [peugeot-red.] będzie miał zastosowanie w służbie patrolowej, ale jest również przystosowany do przewożenia osób bezdomnych, osób pod wpływem alkoholu, które należy przewieźć do pogotowia socjalnego - wskazywał Arkadiusz Kulik. - Tę strefę wydzieloną - wskazał na tył auta - można zdezynfekować. To na pewno ułatwi nam pracę.
   Z pracy elbląskich strażników jest zadowolony prezydent Witold Wróblewski: - Nie wyobrażam sobie utrzymania porządku i ładu w naszym mieście bez Straży Miejskiej - podkreślał. - W tej kadencji zamierzam ją dosprzętowić, by była sprawną służbą. Mam nadzieję, że nowy komendant, który ma doświadczenie w służbach mundurowych, dobrze tym posteruje i będziemy w Elblągu, tak jak do tej pory, czuli się bezpieczni.
   
A

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
''Wszystko po to, by strażnicy byli widoczni, a mieszkańcy czuli, że jesteśmy dla nich. '' Niech każdy komu pomogła Straż Miejska da okejkę pod tym komentarzem :D
Ja. (2019.08.29)
Ci - nagrodzeni i awansowani - to już chyba na emeryturę się wybierają?
(2019.08.29)

info

26  
  3
Mieli tych nierobów likwidować a tu jeszcze im auta dają żeby mieli czym żony do roboty wozić i na obiadki na starówkę jeździć lepiej rowery im dać albo z buta.
Olaf5 (2019.08.29)

info

52  
  8
22 funkcjonariuszy, a na mieście przez miesiąc można nie spotkać ani jednego.
tttr (2019.08.29)

info

44  
  6
Dziwne, że ten siwy z pierwszego planu nie został komendantem, przy każdej rozmowie z nim rzuca paragrafami niczym zawodnik NBA piłką do kosza. Chodzący kodeks karny normalnie...
(2019.08.29)

info

33  
  1
No strasznie pomagają. Jak dzwoniłam po nich by zwlekali pijanego bezdomnego z chodnika,to 3 godziny jechali. Ot wielka i szybka pomoc. Ale teraz mają wóz specjalny do przewożenia bezdomnych, może w końcu coś wskórają :D
.....M...... (2019.08.29)
Ciekawe bardzo w czym oni pomagają? Cgyba
Jaka (2019.08.29)

info

14  
  4
Tylko z tych 22 to 15 pilnuje u Ratuszu a tylko 3 jeździ po mieście i udają że nic nie widza jak auta stoja na trawniku. Nie nie zauważyliśmy to znane powiedzenie. A reszta w urzedzie urzedniasów pilnuja ha ha
arek 12334 (2019.08.29)
i zabrakło kasy na mundur dla komendanta?
Serwery (2019.08.29)

info

13  
  2
Straż jest potrzebna tylko ten nadzór .W zdrowym układzie to zastępca zostaje komendantem a to świeżak emeryt jest najlepszym kandydatem . Głupi i ślepy nie widzi jaki układzi ktoś zbudował Cały ten komitet to lipa i tyle.
(2019.08.29)

info

8  
  3