Miasto szykuje się na Święto Chleba

31
04.07.2025
Miasto szykuje się na Święto Chleba
Fot. Mikołaj Sobczak, arch. portEl.pl
Elbląski samorząd poszukuje organizatora jarmarku podczas nadchodzącego XIX Elbląskiego Święta Chleba. Tym razem impreza nawiązująca do historycznej postaci Piekarczyka potrwać ma aż pięć dni, od 20 do 24 sierpnia.

Wykonawcę zadania czeka m. in. przygotowanie regulaminu jarmarku, 8-godzinnej informacji telefonicznej działającej od podpisania umowy do 1 września, zapewnienie minimum 220 wystawców na każdy dzień jarmarku i weryfikacja asortymentu jarmarcznego („z założeniem iż asortyment ten obejmuje towary i produkty lokalne i regionalne o charakterze rzemieślniczym, każdy inny asortyment niespełniający ww. warunków wymaga pisemnej akceptacji zamawiającego”).

Oprócz tego wykonawca będzie odpowiadał za rejestrację i pobór opłat od wystawców, konsultację powierzchni handlowych ze stałymi najemcami Starego Miasta, rozmieszczenie wystawców, umieszczanie aktualności na stronie internetowej XIX Elbląskiego Święta Chleba, organizację biura wystawców, zabezpieczenie jarmarku w energię elektryczną o mocy odpowiadającej zapotrzebowaniu zgłoszonemu przez wystawców, kwestie związane ze zmianą organizacji ruchu itp.

Termin składania ofert upływa 9 lipca, kryteria brane pod uwagę w postępowaniu to cena (60 proc.) oraz organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (40 proc.).

- Wzdłuż ulic Stary Rynek, Rybacka, Wodna stanie ponad 200 stoisk z regionalnymi wypiekami, produktami żywnościowymi oraz rękodziełem i sztuką ludową. Oprócz wypieków na stoiskach można znaleźć przeróżne miody, wyroby cukiernicze, wędliny oraz żywność ekologiczną i regionalną – oscypki, ser koryciński, półgęsek, kwas chlebowy – obok takich smakołyków ciężko przejść obojętnie. Tradycją EŚCh jest wspólne gotowanie. W tym roku Elbląski Klub Szefów Kuchni będzie serwował dzyndzałki warmińskie z hreczką i skrzeczkami (przyznajcie, że brzmi smakowicie) oraz zupę rybną i zupę z soczewicy. Posiłki będę wydawane w sobotę i w niedzielę - tak zapowiadane jest kolejne Elbląskie Święto Chleba na stronie internetowej wydarzenia.

oprac. TB

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Jako miłosniczka Wiosny, a szczególnie kwietnia i maja robi mi się smutno, gdy czytam o Świecie Chleba, czyli końcu lata, a poczatku jesieni. Tyle było wiosną planów, jak co roku i jak co roku wiekszość będzie niezrealizowana.
(2025.07.04)

info

12  
  6
Dlaczego na dniach elblaga piwo sprzedawać mogli tylko sąsiedzi. Kto się tak poniżył i do tego dopuścił. Przez to oferta była mniej ciekawa i mniej urozmaicona. Chciałbym się napić innego piw niż tych szczochow tzw specjala
(2025.07.04)
Pije i śmieci każdego dnia, jeszcze ci mało ?
(2025.07.04)
Piekarczyk Batyr koszykarz też będzie??? PO oddało walkowerem wybory i to już ich ostatnie podrygi. Kolejne wybory mają już pozamiatane. Tusk uznał nieuznawaną i nielegalną Izbę. Wstyd i żenada. Nie ma sensu na wybory chodzić.
(2025.07.04)
Tęsknię za Litewskim ciemnym chlebem, wyśmienity.
(2025.07.04)
Kaczyński i Bąkiewicz tylko Polski chleb je... Skutki jakie są każdy widzi.
(2025.07.04)
Polecam władzom Miasta na muzyczną część Dni ściągnąć Czerwone Gitary, Skaldów lub Breakout Old. By zabawę i radość mieli też elbląscy seniorzy.
(2025.07.04)
To już nie ma elblaskich -zulawskich potraw tylko olsztyniakow. Przestańcie się upadlac.
(2025.07.04)

info

14  
  2
nie, bedzie za to piekarczyk teczowy w telekomunikacyjnym waflu w dwugodzinnej promocji prezydentowej hahaha haha przegraliscei!
(2025.07.04)
Jak bardzo jesteś tęczowy, bardziej od szefa?
(2025.07.04)