Tu wystąpią gwiazdy „Lata z Radiem”

67
26.07.2024
Tu wystąpią gwiazdy „Lata z Radiem”
fot. Anna Dembińska
W sobotę (27 lipca) do Elbląga zawita „Lato z Radiem”. Będzie to trzeci przystanek wakacyjnej imprezy. Wystąpią między innymi Wilki, Sarsa, czy Anna Wyszkoni. Byliśmy zobaczyć jak powstaje scena.

Scena znajduje się na Wyspie Spichrzów. Występy artystów przewidziano na sobotę (27 lipca), w piątek prace trwały jeszcze pełną parą. Komentarze ludzi, których spotkaliśmy na miejscu są jednoznacznie przychylne. „Dużo większa niż rok temu”, „robi wrażenie”, „jak na prawdziwym festiwalu muzycznym” – tak wygląd sceny komentowali odwiedzający to miejsce.

– Zwykle budowa takiej sceny i rozbudowa trwa trzy dni. Do momentu możliwości „uzbrojenia” światła i multimediów oraz później dwa kolejne dni, do soboty żeby wykończyć wszystko w detalach scenograficznych. Potem robimy programowanie światła, więc tak naprawdę możemy przyjąć, że budowa sceny do pełnej gotowości trwa pięć dni. W jej budowę zaangażowanych jest około 60 osób, a w instalację całego przedsięwzięcia około 160 - mówi jeden z pracowników montujących scenę.

Przechodzący zwrócili również uwagę, że w tym roku scena jest ustawiona w przeciwnym kierunku niż to było wcześniej np. podczas Dni Elbląga czy innych koncertowych imprez. Teraz wybudowano ją tuż obok wjazdu na ul. Tartaczną. W ubiegłych latach stała dalej, przy parkingu obok Fosy Miejskiej.

Bramy przy scenie otworzą się w sobotę o 18, a koncerty ruszą o godzinie 20:00. Wstęp wolny. Program tegorocznego „Lata z Radiem” w Elblągu jest niezwykle bogaty. Na scenie zagrają Wilki, Sarsa, Ania Wyszkoni, Ewelina Lisowska, Kobranocka, Golden Life, Natasza Urbańska, Antek Smykiewicz, Papa D. i Vox.

Organizatorem wydarzenia jest również TVP, więc w weekend do Elbląga zawita także „Pytanie na Śniadanie”. Program na żywo w sobotę o 7:30 na starówce. Z kolei o godz. 12 na placu katedralnym rozpocznie się rodzinny festyn, a na antenie radiowej Jedynki i TVP będzie wiele wejść na żywo z Elbląga.

 

Więcej szczegółów na temat Lata z Radiem tutaj.

Bartosz Piwowarczyk

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Jeszcze Duda niech przyjedzie, będzie komplet ! Gwiazdy ? Kto ich tak nazywa ?
(2024.07.26)
Zdecydowanie zbyt późno początek....
(2024.07.26)
To nie będzie za ostreczowanym wysokim płotem dla pisowców i ich liżących, będzie normalnie można coś zobaczyć? Szok
Szok (2024.07.26)
To nie dla tych z PIS, co skubnęli sobie sporo na przekopie, płotu nie będzie?
(2024.07.26)
O Boże! Anna Wyszkoni! Mam na Nią alergię.
Adam J. (2024.07.26)

info

8  
  54
Fajnie, że będzie taki koncert w Elblągu. Mogło być trochę więcej gwiazd, ale i tak jest ok. Ciekawe, gdzie najbliżej można by było zaparkować auto, bo nie jestem z miasta, a bym chętnie poszedł.
Kris07 (2024.07.26)

info

39  
  6
Czy dacie szanse na ostatnie przemówienie Prezesowi w ramach jego poświęcenia dla TVP podczas poprzednich rządów, żeby mógł wspomnieć jak nieudolna jest obecna władza i jak wszystko psują? Prezes kocha Elbląg, także z chęcią stanąłby na scenie i przemówił do uniżonego ludu.
dawać_prezesa (2024.07.26)

info

15  
  36
@Szok - Teraz jak już nie mogą na tym nakraść gotóweczki, to już ich taka imprezka nie obchodzi. Będzie więc dla wszystkich.
raz_dwa_czy (2024.07.26)
@Szok - Pisowskie plotki to żaden problem. Najezdzców wchodzi więcej niż przed wybudowanie tego szczytu pislamskich możliwości
Taka szczelna granica (2024.07.26)
Dobrze że scena odwrotnie stoi bo nie szło słychać na Nowodworskiej.... Dla mnie talent ma tylko Natasza i można jej przypisać tytuł gwiazdy ! Mogliby startować o 18- tej bo o 23 będzie padać i znowu burza.....
(2024.07.26)