To był naprawdę smerfny pomysł

24
21.03.2020
To był naprawdę smerfny pomysł
fot. Michał Skroboszewski
Gargamel biegający po ulicy nikogo tutaj nie dziwi. Czasami do domów zawita także Smerfetka, Ważniak albo sam Papa Smerf. Jest bowiem takie miejsce całkiem niedaleko Elbląga, gdzie pośród pól, lasów i ludzi mieszkają niebieskie stworzonka, tak bardzo kochane przez najmłodszych widzów. Zobacz zdjęcia.

"Hej dzieci, jeśli chcecie zobaczyć Smerfów las..."- Kto jako kilkuletni brzdąc, nie śpiewał kiedyś tej piosenki? Okazuje się, że wioska Smerfów istnieje naprawdę i to kilkanaście kilometrów od Elbląga! W Zalesiu w gminie Milejewo.

Spotkamy tutaj Smerfetkę, Ważniaka, Papę Smerfa, Łasucha i wiele innych niebieskich przyjaciół. Ich podobizny znajdziemy także na drzewach. W samym centrum wioski wita gości ogromny smerf, kilka metrów dalej na ławce siedzi najważniejszy ze smerfów – Papa Smerf i ulubienica wszystkich smerfów - Smerfetka. Można tutaj przysiąść i zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie. Również na ścianach budynków widnieją podobizny niebieskich stworzeń. Jest także świetlica, w której odbywają się zajęcia dla dzieci, również w smerfowym klimacie. Ogrodzenie zdobią podobizny smerfów, podobnie jak ściany budynku. A jak to się stało, że małe urokliwe Zalesie stało się krainą Smerfów?

To był naprawdę smerfny pomysł
fot. Michał Skroboszewski

- Mieszkańcy upodobali sobie niebieskie stworzonka. Pomysł ten dojrzewał w nas przez długi czas – mówi Teresa Rutyna, sołtys Zalesia. - W naszej świetlicy odbywają się zajęcia kulturalne skierowane głównie do dzieci. Najpierw organizowałam wraz z dziećmi przedstawienia o smerfach. Z czasem narodził się pomysł, by zamienić naszą wioskę w wioskę smerfów. Znajduje się ona przecież pośród pól i lasów i ten krajobraz stwarzał dodatkowy klimat. I tak zamieszkały one z nami, są pośród nas i stanowią atrakcję dla przejeżdżających przez naszą wioskę gości – dodaje. - Również podczas różnych imprez, festynów czy dożynek nie może obyć się bez smerfowego wątku. Przebieramy się wtedy w stroje Smerfów. Nikogo nie dziwi widok spacerującego drogą Gargamela, Smerfetki czy Papy Smerfa. Organizujemy także wizyty studyjne dla dzieci w naszej małej świetlicy, podczas której nie brakuje zabaw z udziałem naszych niebieskich przyjaciół.

 

Od redakcji: Opublikowaliśmy ten tekst nie po to, by zachęcać Czytelników do odwiedzin wioski smerfów w tym trudnym czasie, ale dla oddechu od informacji o pandemii. Mieszkańcy Zalesia zapraszają do siebie, jak już zagrożenie epidemiczne minie. 

dk

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
A gdzie smerf medyk?
Struś (2020.03.21)
to taki żart prawda? Powiedzcie, że żart, bo nie uwierzę, że dzisiaj, kiedy wszystkich wręcz błaga się o pozostanie w domach, szkoły, przedszkola i inne placówki oświatowe są pozamykane, oni reklamują się z wioską smerfów i zachęcają do odwiedzania i gromadzenia się w świetlicy. Powiedzcie, że to żart!
(2020.03.21)
Żartem jest to że srajtasme kupujecie na potęgę jakby miała wam w czymś pomóc
:-) (2020.03.21)

info

21  
  5
Bo ta srajtaśma pomaga. W określonych okolicznościach, ale tak. Przekonaj się sam. Naprawdę warto.
(2020.03.21)
zalesie 2000
(2020.03.21)

info

1  
  1
ja mam tablet zamiast srajtaśmy
(2020.03.21)
A moim zdaniem paranoicy niech siedzą w domu ci którzy martwią się o innych niech siedza w domu ale ci którzy nie wierzą w paranoje , patrzą na statystyki ,że mały odsetek ludzi umiera i nie słuchają propagandy z telewizji niech są szczęśliwi chodzą na spacerki i żyją w miarę normalnie , w miarę bo w śród wariatów co sraczki dostali i papier wykupili aaa tej sraczki to od ryżu i makaronu co też go wykupili
Trzeźwo myślący (2020.03.21)
Proponuję stworzyć Koronosmerfa będzie miał powodzenie jak ta zaraza zniknie
Generallo (2020.03.21)
Włosi też patrzyli, że w Chinach 2%, to teraz u siebie mają w nagrodę za odwagę 7%. W Hiszpanii tez już segregują pacjentów, bo nie da się takiej liczby leczyć w jednym czasie. Dziś już tylko ignoranci nazywają realistów panikarzami.
(2020.03.21)
Doczytaj do końca ...
Lol (2020.03.21)