OPEGIEKA stawia na Szymany

14
28.03.2025
OPEGIEKA stawia na Szymany
Zdjęcie z fan page OPEGIEKA na Facebooku
Elbląska firma OPEGIEKA podpisała umowę z operatorem Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury na wynajem hangaru lotniczego w Szymanach. - Współpraca z lotniskiem w Szymanach znacząco zwiększa naszą zdolność operacyjną w regionie i całej Polsce północno-wschodniej – mówi Florian Romanowski, prezes OPEGIEKA.

OPEGIEKA jest innowacyjnym centrum badawczo-rozwojowym, które specjalizuje się w geodezji, kartografii, fotogrametrii i teledetekcji. Od 2011 roku rozwija działalność lotniczą i fotogrametryczną w Polsce i Europie, dostarczając kompleksowe rozwiązania z zakresu danych przestrzennych. Pozyskuje je m.in. za pomocą samolotowej floty wyposażonej w nowoczesne urządzenia pomiarowe.

- Dotychczas nasze samoloty parkowały w okresie jesienno-zimowym na różnych lotniskach – w Elblągu, Modlinie, Toruniu. Na przykład w Elblągu, gdzie nie ma utwardzonego pasa startowego, zdarzało się, że wiosną nie mogliśmy wystartować ze względu na zbyt podmokły teren. Każde takie opóźnienie miało wpływ na realizację kontraktów – mówi Florian Romanowski, prezes elbląskiej firmy OPEGIEKA. - Dzięki podpisanej umowie z Szymanami będziemy mieli jedną bazę, w której zapewniony jest dla samolotów ogrzewany hangar z zapleczem biurowo-socjalnym. To ułatwi nam zarządzenie i logistykę całą flotą. Umowę podpisaliśmy na razie na rok.

OPEGIEKA posiada obecnie pięć samolotów, które wykonują zlecenia na rzecz klientów firmy. We wrześniu flota powiększy się do sześciu maszyn.

- Współpraca z lotniskiem w Szymanach znacząco zwiększa naszą zdolność operacyjną w regionie i całej Polsce północno-wschodniej. Strategiczna lokalizacja pozwala nam efektywniej realizować projekty fotogrametryczne, skracając czas reakcji i zwiększając dostępność naszych usług – dodaje Florian Romanowski.

 

 

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Nadal dają tam najniższą krajową a chwalą się nowymi samolotami....
Quigon (2025.03.28)

info

27  
  11
A czy nie kupili przypadkiem jakiś czas temu terenu na skraju lotniska aby tam postawic hangar na swoje samoloty? Ta sytuacja pokazuje ze nalezy jak najszybciej inwestować w utwardzony pas.....
lotnisko (2025.03.28)
Nie no nie wygłupiajcie się. Piszecie noty prasowe nt wynajmu hangaru? Dużo ciekawsze jest to co dzieje się w wygaszanej odlewni GE. Zainteresujcie się co tam się dzieje, a dzieje się tyle i w takim tempie, że szczęka może opaść
(2025.03.28)
Zazdrośnicy ! Nie gadajcie głupot ! Już wszystkie dawne firmy produkcyjne w Elbingu poupadały, bo bezrozumnie szastały środkami... płacami. OPEGIEKA istnieje od kilkudziesięciu lat, a w obecnym statusie od 2004 r. z tym samym zarządem i Szefem. Powołano nawet wiele lat temu " spółkę córkę ", Drukarnię Opegiek, zatrudniającą 70 pracowników. @b. udziałowiec.
(2025.03.28)

info

10  
  15
To dopiero sensacja na miarę Elbląga wynajęcie hangaru na lotnisku w Szymanach.... ? Jedno jest pewne lotnisko w Szymanach w końcu ziększy dochód o dzierżawę?
Bez_VPN (2025.03.28)

info

15  
  5
Ogromny teren elbląskiego "lotniska" od lat jest utrzymywany dla satysfakcji kilku bogatych staruszków bawiących się w awiatorów. Miasto, gdyby nie było kolesiowską organizacją, dawno by już z tej łąki wyciągnęło jakieś pieniądze.
Dede (2025.03.28)

info

18  
  10
To nie lepiej w ramach CSR sfinansować betonowy pas na lotnisku w Elblągu? OPGIEK wrzuci to sobie w koszt, zyska Elbląg i aeroklub i firma, chyba że elbląski aeroklub już na walizkach - bo tereny dobre pod inwestycje więc nie warto topić kasy
(2025.03.28)

info

9  
  3
to jest jakaś popierdóla a nie lotnisko. radom pólnocy po prostu...
kikutek (2025.03.28)

info

11  
  3
To jest artykuł o samolotach i OPEGIEKA, a nie o odlewni i GE. Jak jesteś taki podjudzacz sygnalista, to sam napisz artykuł o odlewni i GE. Jak portel się zainteresuje i opublikuje to nawet ci zapłaci. Jak nie zrozumiałeś przekazu tego artykułu, to też bieda umysłowa. Bardzo ładnie wypunktowano miastu, że nasze "lotnisko" to podmokłe pastwisko i nic więcej i elbląska firma, która chciałaby z niego korzystać musi uciekać do innego miasta, bo tu nie ma warunków, a mogłyby być.
KapitanSzyderca (2025.03.30)
@lotnisko - Pokazuje, że jak się nie znasz nie zabieraj zdania. Działka zakupiona. Inwestycji nie widać i nie słychać. Ta cała flota lata z lotnisk nieutwardzonych naturalnych. Sam się zabetonuj razem ze starą.
(2025.03.31)