Bałagan w centrum

29
06.10.2008
Bałagan w centrum
Od kilka lat w naszym mieście jesteśmy świadkami nowych inwestycji budowlanych, których liczba cały czas wzrasta. Nie powinno to nikogo martwić, ale gorzej, gdy niezakończona inwestycja szpeci centrum naszego miasta.
Elbląg, trzeba przyznać, jest specyficznym miastem pod względem architektonicznym. Odbudowana prawie od podstaw starówka jednych zachwyca, a innych wręcz odwrotnie. Budowa osiedla na Modrzewinie miała wyglądać całkiem inaczej. Były wielkie obietnice, miało być dużo mieszkań, w zamian za to mamy most prowadzący donikąd, tzn. na Modrzewinę, gdzie tych mieszkań ma być, niestety, mniej niż obiecywano. Nie tak dawno byliśmy świadkami burzenia naszego starego kina „Syrena”. Na pewno niejednemu łezka w oku się zakręciła na myśl o wspomnieniach, jakie były związane z tym kinem. Teraz powstanie tam nowa „Syrena”, ale już nie będzie to kino. Będziemy mieli pierwszy apartamentowiec w mieście. Niestety, obok naszej nowej syrenki, przy Placu Konstytucji już od ponad dwóch lat widzimy wielki metalowy płot, za nim fundamenty, a oprócz nich nic więcej. Próbowałem się czegoś dowiedzieć na temat tajemniczego miejsca, ale do końca mi się nie udało. Dowiedziałem się, że kiedyś miał tam chyba powstać jakiś hipermarket albo duży sklep. [fotor] Nasuwa się pytanie: Kto jest za to odpowiedzialny? Nie jest to na pewno dobra wizytówka dla Elbląga. Kawałek dalej Ratusz naszego miasta, więc chyba urzędnicy widzą, co dzieję się pod ich oknami. Jest to co najmniej dziwne. Zostaje nam tylko czekać, może coś nowego okaże się w tej kwestii.
Damian Sobczak

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądzę. .. ktoś sobie wyprał gotówkę iwestując w grunt poprostu.
pezet (2008.10.06)

info

0  
  0
Ponoć tam grunt się osuwał, zapadała sie ziemia, no ale. .. .
(2008.10.06)

info

0  
  0
kłopoty z dojazdem
(2008.10.06)

info

0  
  0
". .już od ponad dwóch lat widzimy wielki metalowy płot, za nim fundamenty, a oprócz nich nic więcej. ." jak to nic więcej?? Krzaczory i meneli sikających za płotem za który wchodzą przez wyrwane jedno przęsło płotu.
(2008.10.06)

info

0  
  0
Do autora: Jaki hipermarket? Galeria handlowa! Jest roznica! Chyba ze nie odrozniasz.
(2008.10.06)

info

0  
  0
Od dwóch lat stoi płot ale sama budowa, a raczej jej biedne powijaki, straszą nas już chyba. .. z 10 lat? Szkoda, że miasto nic z tym nie robi, zwłaszcza, że duża galeria handlowa w tym punkcie byłaby bardzo na miejscu.
Sven (2008.10.06)

info

0  
  0
Teren ten straszy od ponad 10 lat, jest wlasnoscia prywatna podobno wlasciciela cukierni w elblagu. Ostatnio rada miasta przyjela uchwale o wysokiej zabudowie w naszym miescie i biora to miejsce pod uwage przy budowie jakiegos wiezowca. Drugim miejscem alternatywnym dla wybudowania duzego bloku jest skrzyzowanie Hetmanskiej i Tysiaclecia na miejscu stacji paliw. Ale poczekamy, zobaczymy.
rrt (2008.10.06)

info

0  
  0
Tam na tym placyku wyłożyła się firma "Starówka" i problem istnieje do dziś. Ogłosili plajtę bo utopili masę pieniędzy w palach. .. ot i cała prawda. A znając zawilłości naszego prawa jeszcze wiele lat plac odłogiem przeleży
Krzysiek (2008.10.06)

info

0  
  0
Japończycy potrafią wybudować lotnisko na wodzie, budują drapacze na uskokach tektonicznych a naszym budowlańcom się ziemia osuwa. Pewnie grunt pod nogami tracą bo za dużo się nawódniają.
Heniek69 (2008.10.06)

info

0  
  0
wlascicielem terenu jest "Marysienka", a na miejscu stacji paliw, rog tysiaclecia / hetmanskiej ma powstac hotel sieci apis, ktora kupila tą dzialke, ale nie robi od 2 lat nic.
(2008.10.06)

info

0  
  0