116
02.02.2003

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
John, Na jakiej podstawie tak sądzisz, że stawianie elektrowni wiatrowych w naszych okolicach jest nieopłacalne? Z tego co się orientuję większość obszaru w Polsce północnej ma słabą infrastrukturę (sieci przesyłowe) i postawienie elektrowni wiatrowych wiąże się z ogromnymi inwestycjami. Oczywiście, że w tej chwili energia wiatrowa jest droga - ale tak nie musi być w przyszłości. A czy energia z węgla jest tania? - Proszę odpowiedźcie mi na to pytanie. Gdyby niektóre partie jej nie popierały i nie dotowały to nasze górnictwo byłoby tylko historią. Dlaczego uważasz, że akurat stawianie wiatraków w okolicy Elbląga jest nieopłacalne? Dobrą infrastrukturą cieszy się Śląsk ale tak raczej nie ma stałych (nie mówię silnych - bo nie chodzi tu tylko o siłę wiatru ale o jego zrównoważone wianie, tak aby nie niekontrolowanych nadwyżek mocy ani niedoborów (z wiatru)). Hej, pozdrawiam wszystkich za i przeciw. Ja jestem za. Zawsze znajdą się tacy którym wiatrak widok zepsuje. Ale czy nie jest ładniejszy od komina?
Dorota (2003.07.17)

info

0  
  0
A ja z uporem godnym lepszej sprawy będę powtarzał po raz kolejny, że problem nie polega na tym czy to jest opłacalne czy nie, tylko na tym, że to cudo zostało postawione w samym środku parku krajobrazowego. Dla przypomnienia park krajobrazowy jest ustawowo zobowiązany do ochrony, zgadnijcie czego, krajobrazu! Poza tym park krajobrazowy obejmuje tylko część wiatronośnych okolic Elbląga. Jak ten Turek lubi wyrzucać pieniądze w błoto, to niech to robi poza granicami parku. Wtedy będzie można dyskutować o ekonomice przedsięwzięcia w oderwaniu od ekologii. Póki co jest to ewidentny przekręt i ktoś powinien za to beknąć. Ciekawe, że do tej pory nikt z dyrekcji parku nie zabrał głosu w tej sprawie. Udają, że problem jest wirtualny jak ta gazeta i nie istnieje.
to znowu ja (2003.07.17)

info

0  
  0
Bardzo nie podoba mi sie ta opcja.To jest KIT!!!Nie moge przezyc że w okolicy mojego kochanego Elblaga bedzie ta ochydna elektrownia.......paskuctwo.....przeciez tam jest tak pieknie....jeden wiatrak jest w porzadku!po co komu cała elektrownia...zwierzetom to na pewno nie pomoze...a ludziom az tak nie potrzebna....kurde zawsze sie ostatnia dowiaduje gdybym wczesniej wiedziała to ....kurde czy nie maja na co kasy wydawać?!i akurat tu....
goska (2003.07.28)

info

0  
  0
...ważne kto potrzebuje tego drogiego pradu ?kto wykupil ziemie pod wiatraki i dlaczego Eneco,czyli kto wygrał przetarg? czy akurat w parku ,dlaczego nie na wzgorzach kolo ogrodnik? itd .......... nie znamy ginekologii tematu ))). Energiia tak ,wiatr tak ...glupocie nie... Pozdrawiam elektryzujaco.
bobek (2003.09.21)

info

0  
  0
tak dyskutujecie, a nikt nie zwrócił uwagi, że to ślicznr g...o nie krąci się, a więc jest tylko dekoracją. Ktoś wywalił kasę. Taka dekoracja jest do d..y, no, chyba że się kręci. Popieram ciekawostki. np. elektrownia gazowa na terenie oczyszczalni ścieków. To tania energia. Jeżeli wiatrak ma stac to jestem przeciw. Jak się będzie kręcił, to za. Widziałem przez Nysę Łużycką, ale tamte się kręciły. A moze to cudactwo daje prąd i nie musi się kręcić.
Jędrek (2003.09.24)

info

0  
  0
tak dyskutujecie, a nikt nie zwrócił uwagi, że to ślicznr g...o nie krąci się, a więc jest tylko dekoracją. Ktoś wywalił kasę. Taka dekoracja jest do d..y, no, chyba że się kręci. Popieram ciekawostki. np. elektrownia gazowa na terenie oczyszczalni ścieków. To tania energia. Jeżeli wiatrak ma stac to jestem przeciw. Jak się będzie kręcił, to za. Widziałem przez Nysę Łużycką, ale tamte się kręciły. A moze to cudactwo daje prąd i nie musi się kręcić.
Jędrek (2003.09.24)

info

0  
  0
Wiatrak sti na dużej łące obok byłego PGR-u. warto pojechać i zobaczyć, jaki to w tym PARKU KRAJOBRAZOWYM syf (brak bardziej dosadnego określenia). Droga tam taka_ do Łęcza i w prawo, potem pare kilometrów i za leśniczówką też w prawo. Popatrzcie na ten PARK k...wy. Na zdjęciu to wygląda pięknie. ale na miejscu, to bym tego drugi raz oglądać nie chcial. A negowć coś nowego? Popatrzcie na zas...ne parkingi, zniszcone i połamane ławki, to dopiero można opluć. Witrak stoi koło wieży ciśnień (woda dla okolicy - na zdjęciu nie widać. A może jak pochylnie, czy najniższe miejsce na Żuławach przyciągnie turystów. Bo PARK KRAJOBRAZOWY to chyba nie.
Jędrek (2003.09.24)

info

0  
  0
czy ktoś chce go wysadzić ? ...
Bin Laden (2003.09.24)

info

0  
  0
... spoko spoko, nie ma co takiej wrzawy podnosić, genialni monterzy zapomnieli nasmarować łożysk generatorów i wiatrak w kilka minut po uruchomieniu stanął hehehe firma sie ulotniła i teraz ani on działa ani nie ma kto go naprawić bo koszt naprawy jest porównywalny z kosztem zmontowania (dźwig 160tonowy i takie tam klimaty) tego cholerstwa ... więc więcey chyba nie będzie ...
Hesus (2003.10.10)

info

0  
  0
ok jestem za wiatrakami ale nei mozna ich umiescic w miejscu innym niz park?
pawel (2003.10.27)

info

0  
  0