UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

John, Na jakiej podstawie tak sądzisz, że stawianie elektrowni wiatrowych w naszych okolicach jest nieopłacalne? Z tego co się orientuję większość obszaru w Polsce północnej ma słabą infrastrukturę (sieci przesyłowe) i postawienie elektrowni wiatrowych wiąże się z ogromnymi inwestycjami. Oczywiście, że w tej chwili energia wiatrowa jest droga - ale tak nie musi być w przyszłości. A czy energia z węgla jest tania? - Proszę odpowiedźcie mi na to pytanie. Gdyby niektóre partie jej nie popierały i nie dotowały to nasze górnictwo byłoby tylko historią. Dlaczego uważasz, że akurat stawianie wiatraków w okolicy Elbląga jest nieopłacalne? Dobrą infrastrukturą cieszy się Śląsk ale tak raczej nie ma stałych (nie mówię silnych - bo nie chodzi tu tylko o siłę wiatru ale o jego zrównoważone wianie, tak aby nie niekontrolowanych nadwyżek mocy ani niedoborów (z wiatru)). Hej, pozdrawiam wszystkich za i przeciw. Ja jestem za. Zawsze znajdą się tacy którym wiatrak widok zepsuje. Ale czy nie jest ładniejszy od komina?

Dorota