Steńczyk... z pazurem

22
24.08.2011
Steńczyk... z pazurem
fot. Anna Dembińska
Wczoraj (23 sierpnia) wieczorem ścianami sali koncertowej Ratusza Staromiejskiego zatrząsł Tomasz Steńczyk wraz z zespołem. Występ młodego artysty zelektryzował - wypełniającą salę po brzegi - publiczność. Zobacz zdjęcia z koncertu.
W czasie niedługiego, bo trwającego troszkę więcej niż godzinę, występu mogliśmy usłyszeć zarówno autorskie kompozycje Steńczyka z tekstami napisanymi w większości przez Sławomira Wolskiego, jak i interpretacje utworów znanych artystów. Wśród tych drugich znalazły się utwory: „Modlitwa do dobrego Boga” Edyty Geppert, „Pokój” Czesława Niemena, „Na całych jeziorach ty” i „Co każdy chłopiec wiedzieć powinien” Agnieszki Osieckiej oraz znakomicie wykonane, z rockowym pazurem „W dzikie wino zaplątani” Marka Grechuty. Ponadto usłyszeliśmy m.in.: „Ludzi w telewizorach”, „Pokrzep mnie”, „Wojnę” i „Przeznaczenia”.
   Niezależnie jednak od tego, czy była to interpretacja cudzego utworu, czy kompozycja własna, każda jedna była wykonana znakomicie, z pełnym zaangażowaniem, ze świetnym, operującym rozmaitymi emocjami wokalem Tomka. Apogeum grania na emocjach - przynajmniej moich - osiągnął w pięknej balladzie, której tytułu niestety nie wspomniał (a ja go nie znam) zagranej tylko na gitarze wspartej dźwiękami klawiszy. Nie mówcie tego nikomu, ale mi się w tym momencie oko lekko spociło.
   Pomimo tego, że Steńczyk z zespołem wykonuje poezję śpiewaną, to muzyce tej nie brakuje pazura, ewidentnie słychać rockowe inklinacje i fascynację muzyków, bo choć bez gitary elektrycznej, to jednak potrafią narobić niezłego czadu, atakując ze sceny dużą dawką energii i dynamiki.
   Reakcje publiczności za każdym razem były niezwykle entuzjastyczne, w takich okolicznościach nie mogło zabraknąć bisu. Co prawda tylko jeden i powtórzony (Grechuta) ale zdecydowanie satysfakcjonujący. Bardzo dobry występ.
   
Tomasz Sulich

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Panie Tomku to też Grechuta i dobra recenzja, bardzo.
(2011.08.24)

info

0  
  0
Koncert był niezły, ciekawa interpretacja znanych i nieznanych utworów. Mnie bardzo przeszkadzało w odbiorze fatalne nagłośnienie niedużej sali koncertowej Kameralnej Orkiestry. Było za głośno i to nie pozwalało w pełni docenić walorów muzyki. Bardzo żałuję.
mmmmmmmmm (2011.08.24)

info

0  
  0
Oj, nie było tak żle a koncert super,
(2011.08.24)

info

0  
  0
bardzo energetyczne to tomkowe śpiewanie i chłopaków granie, co sprawiło, że koncert był rewelacyjny; sala-pomińmy ten temat, nie takie to buble były już w naszym mieście, ale cała reszta-cudna; -)
struna_od_gitary (2011.08.24)

info

0  
  0
Nigdy tam nie byłem, sala nie jest chyba taka mala jak się pisze, tylko po prostu jeszcze nie zrobiona, wyglada surowo, jak studio telewizyjne, a nie sala koncertowa, trochę trzeba w nia jeszcze wlozyć oprócz sprzetu naglasniajacego, by była profesionalna i bardziej przytulna.
(2011.08.24)

info

0  
  0
kocami ją obłużcie haha bedzie przytulniej
(2011.08.24)

info

0  
  0
dawno nie byłam na tak dobrym koncercie, czy gdzieś można znaleźć płytę ? Byłabym uradowana gdybym mogła ją kupić
(2011.08.24)

info

0  
  0
Wszystko super, tylko czemu ciagle wstęp za darmo, za wejściówkami, EOK i Ratusz tez potrzebują. Sala rzeczywiście bardzo jeszcze surowa. Ktoś nawet chce koce przynieść, może lepiej bezdomnym na dworzec, za tydzień już jesień.
(2011.08.25)

info

0  
  0
Nic nie jest za darmo :) Muzycy są opłaceni z kasy miasta czyli z naszych podatków w ramach ich programów kulturalnych więc za darmo to nawet wpierd. .się nie dostanie. Wstep gratis? a kto siedzi na widowni? :) Ci co płacą wieć przyszli zobaczyć w kogo zainwestowali, czy aby na pewno nie ma kaszany :) free - to takie oczko dla 'plebsu', ktos się załapał to miał farta :) za darmo zawsze sale pełne :P ehh bidny ten elblag
(2011.08.25)

info

0  
  0
Nic nie jest za darmo :) Muzycy są opłaceni z kasy miasta czyli z naszych podatków w ramach ich programów kulturalnych więc za darmo to nawet wpierd. .się nie dostanie. Wstep gratis? a kto siedzi na widowni? :) Ci co płacą wieć przyszli zobaczyć w kogo zainwestowali, czy aby na pewno nie ma kaszany :) free - to takie oczko dla 'plebsu', ktos się załapał to miał farta :) za darmo zawsze sale pełne :P
(2011.08.25)

info

0  
  0