A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
"Jaki Elbląg był piękny szkoda że tak mało zdjęć; " Jak to mało zdjęć? W sieci jest kilkadziesiąt fotek
Dzieki Panie Adminie! A nie mowilem (pisalem na HP) ze chwyci?! Aaa!!?? Prosimy o staly cykl!!!! Okazuje sie bowiem ze w latach swietnosci miasta dzialo sie o wiele wiecej niz obecnie!! Dziekuje za spelnienie jednego z moich (i nie tylko moich) oczekiwan! Pozdrawiam i czekam z utesknieniem na dalsze "100 lat temu". PS Bylo jeszcze jedno znaczace czasopismo "Elbinger Zeitung". Kiedys posiadalem kilka jego egzemplarzy z 1904 r. Niestety przepadly. ..
Bardzo fajny pomysł ze stworzeniem takiego rodzaju prasówki o starym Elblągu! Jest to bardzo ciekawe i dobrze się to czyta. Dzięki temu można wyobrazić sobie, jak się żyło 100 lat temu w tym samym miejscu, w jakim my teraz żyjemy. Super.
I prosimy o więcej. ..
Czasami, aż przykro czytac o dawnym Elblągu, patrząc na dzisiejszy rzadzony tak nieudolnie i tak chetnie burzony kazdy stary budynek, zamiast go remontować. Dzieki tak fatalnej wladzy, nasze miasto coraz mniej daje się lubić.
Mamy wspolną Europe, gdyby tak przez 4 lata nasze miasto bylo kierowane przez ekipe z Niemiec, na pewno wyglądałoby innaczej, niz obecny zwijajacy sie, smutny jak Starówka, jeszcze nie tak dawno 140.000 tysieczny, a teraz pewnie okolo 100.000 tyś prowincjonalna, bez pracy i perspektyw komunistyczna enklawa.
Świetny pomysł z zamieszczaniem artykułów pochodzących z "Elbinger Neueste Nachrichten"!!! Można się sporo dowiedzieć o życiu dawnych mieszkańców naszego miasta. Z niecierpliwością czekam na kolejną porcję nowinek z zeszłego stulecia!! :)
Mam nadzieję, że ciąg dalszy nastąpi i to szybko! :)
po obejrzeniu galerii zdjęc próbuje przywołać sobie na myśl jakikolwiek budynek lub budowlę wzniesioną w naszych czasach którą za 100-150 lat mógłby się ktoś zachwycać, podziwiać i nic takiego nie przychodzi mi do głowy :(
Super pomysł! Gratulacje!. Mała uwaga odnośnie Elblaskiej Biblioteki Cyfrowej - zajrzałe do niej i dla porównania do kilku innych większych polskich - jedynie elbląska nie oferuje ściagania materiałów, a korzysta niby z tego samego oprogramowania co inne, umieszczajace wielokrotnie cenniejsze i starsze materiały. .. Dorównac do reszty, panie dyrektorze! A poza tym - wiecej i wiecej, dobra rzecz tego typu działania z cyfryzacją :)