A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
W Polsce rocznie ginie kilkaset osób porażonych prądem, co drugie to dziecko!!! straszne
Ten słup jest zakończeniem linii napowietrznej i wejściem do kabla podziemnego. jest tu napięcie 15000V. W sprzyjających warunkach (wilgotność i jonizacja powietrza) możliwy jest przeskok iskry elektrycznej do nawet jednego metra. Nie trzeba dotknąć przewodu, aby zostać porażonym i poparzonym! Jeśli stoi się na metalowym i uziemionym słupie prawdopodobieństwo takie znacznie wzrasta. Wchodzenie na słupy na których są linie pod napięciem jest bardzo niebezpieczne, bez konieczności dotykania przewodów, pamiętajcie o tym! Ta dziewczyna wcale nie musiała dotknąć przewodów, mogła zostać porażona iskrą, a dopiero potem podczas spadania zaczepiła o niżej założone linie. Słup taki należy do szczególnie niebezpiecznych (ale wszystkie są niebezpieczne jeśli linie są pod napięciem)
za głupotę się płaci, na cholerę tam wchodziła, debilizm totalny
Niewzruszony-Ty się nie mądruj ! Powiedz mi skąd takie dzieci mają tyle wiedzieć co zawodowy elektryk, któremu dziękuję za wyłożenie tematu. Z innej strony skoro to takie niebezpieczne, porównywalne ze stacją trafo-gdzie są barierki i dywaniki, czemu nie zostało to urządzenie odpowiednio oznakowane? Ta mała tabliczka to jest jedyna obrona dysponenta sieci. Ktoś wyżej pisze o izolatorach gdzie one tam są? PN się kłania. Przewód zapętlony i przywiązany do poprzeczki drutem. Teren przeklęty to prawda. Brud. śmieci i beztroska tylko dlaczego tak wielką cenę musiała zapłacić ta młoda osoba i jej rodzina. W ramach rekompensaty miasto lub gmina niech odda ten 1ha nieużytku-za darmo tej rodzinie. Zobaczycie jak ten pomysł zamiesza-nie można! A te wszystkie niedociągnięcia to można? Gdyby tam było sprzątanie świata lub teren by był atrakcyjny dla krzakowców to samo by się stało.
Teren trzeba natychmiast uporządkować i jeśli to możliwe udostępnić wszystkim. Jeśli nie to będzie to Wichrowe Wzgórze Elbląga. Współczesne duchy czekają.
Wiem jedno: teraz nikt w Elblągu nie będzie wchodził na słupy. Szkoda, że jak zwykle Polak mądry po szkodzie. A dziewczyna zapewne nic nie brała, pewnie wypiła parę piwek, wszak to 15-latka i wiele tak młodej osobie nie trzeba do osiągnięcia stanu upojenia. Źle zrobili znajomi, którzy pozwolili koleżance na ten wybryk.
Chyba każdy normalny i zdrowy przy zmysłach człowiek wie, czym grozi wchiodzenie na słup wysokiego napięcia. Do odpowiedzialności powiny zostać pociągnięte osoby które z nią wtedy tam były, że o rodzicach nie wspomnę!
Zacznijmy od tego, że wystarczy się dokładniej przyjrzeć zdjęciom z portela albo z eg24 że to nie był bis, tylko to się stało niżej. Więc komentarze, że trzeba ten teren uporządkować są bezsensu. Dziewczyna była trzeźwa na 100% są to potwierdzone informacje. Zgadzam się, że ludzie, którzy z nią byli ponoszą w jakiejś 1/3 za to wine. A komenty w stylu: spisali się na medal są po prostu żałosne. MOŻE TRZEBA BYŁO JAKIEŚ 10MINUT WCZEŚNIEJ SPISAĆ SIĘ NA MEDAL I NIE POZWOLIĆ JEJ TAM WEJŚĆ?
Słup jest zle zabezpieczony, rodzina powinna starac się o "grube" odszkodowanie
Niżej wyżej a co to ma za znaczenie. Skoro chodzą tamtędy ludzie to ma być bezpiecznie Melka wszedł do stacji-trafo, ale miał więcej szczęścia. I pomyśleć, że niedawno opowiadał o tym Elblążanom.