UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Ten słup jest zakończeniem linii napowietrznej i wejściem do kabla podziemnego. jest tu napięcie 15000V. W sprzyjających warunkach (wilgotność i jonizacja powietrza) możliwy jest przeskok iskry elektrycznej do nawet jednego metra. Nie trzeba dotknąć przewodu, aby zostać porażonym i poparzonym! Jeśli stoi się na metalowym i uziemionym słupie prawdopodobieństwo takie znacznie wzrasta. Wchodzenie na słupy na których są linie pod napięciem jest bardzo niebezpieczne, bez konieczności dotykania przewodów, pamiętajcie o tym! Ta dziewczyna wcale nie musiała dotknąć przewodów, mogła zostać porażona iskrą, a dopiero potem podczas spadania zaczepiła o niżej założone linie. Słup taki należy do szczególnie niebezpiecznych (ale wszystkie są niebezpieczne jeśli linie są pod napięciem)

zawodowy elektryk