A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Do anonima powyżej. A skąd synku wiesz, co by bylo gdyby to Elbląg znazlazł się w woj Pomorskim? Na samym początu, to naucz się poprawnie pisać w języku ojczystym. Bo to co napisałeś, jako żywo przypomina mi poziom abiturientów jednej ze szkół podstawowych w mieście nad Łyną. Tam gdzie rozmawiąją mądrzejsi od Ciebie, lepiej siedź cicho.
"Przez 10 lat otrzymaliśmy 16 mln euro i prawie 100 mln zł. A będzie jeszcze lepiej. " To jakiś żart? :/
Jak sie nie ma argumentów to najlepiej się przyczepić ortografii. Skąd wiem co by było ? ano widzę policz sobie pieniążki z rozwoju strukturalnego jakie dostaje pomorskie policz jakie dostaje warminsko mazurskie, biorąc pod uwage fakt że pomorskie jako bogatsze województwo nie jest beneficjentem pewnych dotacji, podziel przez liczbe miast i sie okaze, skąd ta egocentryczna pewność ze elbląg byłby w jakiś szczególny sposób traktowany? mam wieszać psy na olsztynie "bo nie wiem jak by było w pomorskim" śmiechu warte
Jak wiekszość elblazan z urodzenia nigdy nie pogodzę sie i nie zaakceptuję naszej przynalezności do Warm - Mazursk. Niestety pogodzili sie z tym " nasi " lokalni przywodcy, zarowno z PiS, jak i z PO, a w kampanii Krasulski obiecywal innaczej.
Elblag do olsztynskiego to blad, Krynica potrafila sie obronic, nam sie nie udalo.
Cala reforma administracyjna kraju to blad rzadow AWS, wprowadzila tylko upadek i bezrobocie w dawnych miastach wojewodzkich.
olsztyn wywiózł i rozkradł po reformie co mógł. taktują nas z góry jako roboli i dresiarzy, uważając że tylko doimy z województwa i gdyby nie my, pławili by się w dobrobycie. nie wiem czy w pom. byłoby lepiej, ale mając powiat z malborkiem, kwidzynem i mierzeją nie stalibyśmy na straconej pozycji. jeśli mamy natomiast zostać w bagiennym, to na równych prawach. tyle że nowaczyki i inne mają to gdzieś, kupieni przez olsztyn zapomnieli jakie były obietnice w 98.
elblag posiada ten extra panache ktorego duze miasta nie posiadaja i dlatego powinno nawet byc nie zalezne. .. moze trzy
Moi mili Parafianie obecny stan to nie jest jedynie finał 19 lat Nowej Polski ale wypadkowa wszelakich działań i zabiegów od pierwszego momentu zaistnienia po wojnie administracji, no powiedzmy częściowo polskiej. Proszę porównać potencjał Elbląga z roku 1939 w dziele infrastruktury, komunikacji i stosunków handlowych z obecnym mizernym stanem stagnacji. Ja wiem czas wojny, zniszczenia, pomoc przyjaciół ze wschodu w upłynieniu wielu dóbr przemysłowych i konsumpcyjnych ale mimo wszystko jest to równia pochyła, której końca nie widać.
Aborygen, co Ty znowu pierniczysz od rzeczy. Zacny elblążanin, ,który od wielu lat mieszka w Niemczech pierwszy raz gdy po wielu latach przyjechał do Elbląga, nie mógł się nadziwić patrząc na nowy Elbląg. A Ty widzisz - nie wiem jakimi oczami - Elbląg z 1939 roku. Twoja retoryka nawiązująca prawie na każdym kroku albo do komuny, albo w ogóle do czasów minionych momentami jest denerwująca. Całe szczęście, że jesteś odosobniony w swoim mętnym widzie.
Mój szlachetny i wielce bezstronny adwersarzu. Polska nie zaczęła się na tych ziemiach w 1990 a w 1945 roku. I wszelakie implikacje tego faktu są chyba bezsporne i widoczne. A potencjał obecnego Elbląga to smętne resztki tego co było w 1939 r. Czyżby było inaczej? Nie sadzę. A więc nie rób z nas durni łaskawco.
do miejscowych aborygenów i innych wolksdojczów( mam w d. poprawną pisownię)
jak wam się nie podoba Polska obecna i marzycie o Elblągu z 1939r. - to spieprzajcie
do Berlina. V kolumna z 1939r. dość upuściła Polskiej krwi.