A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
widocznie tak musialo sie stac, z czasem przyzwyczaimy sie do patch tu patch tam
widzę, że jak zwykle zebrało się grono największych krzykaczy (chodzi o opinie negatywne), co nic nie wiedzą i tylko każdy temat i wszystko komentują, obrzucają błotem, a może się mylę? a może zrobili coś dobrego lub ciekawego? niech pokażą w czym się przyczynili dla Elbląga?. .. .. wątpię, aby mieli coś do pokazania, mocni są. .. ale w "gębie", niech się trochę zastanowią, jakby nie było "kawałek" miasta firma MYTYCH wybudowała i włożyła w to sporo wysiłku, jednym podoba się to mniej - innym bardziej, jak w życiu są różne odczucia, a dla porównania wystarczy popatrzeć tylko jak idzie konkurencji na Starym Mieście - ciągnące się lub pozatrzymywane budowy, a co do krzykaczy niech spróbują coś wybudować, chociaż mały domek. .. życzę powodzenia,
Nnemo-tu nie chodzi o krzyk i negatywne opinie. .. Mysle ze kazdy ma prawo wyrazic swoja opinie nawet te nie najbardziej merytoryczne. Zgadzam sie z Toba ze opinie beda rozne i dobrze. Ja jednak mysle ze, ,ten biurowiec'' jednak odbiega od zabudowy starego miasta i nie pasuje on tam najlepiej chociazby z powodu calego ciagu kamieniczki ktora do momentu biurowca jest jak najbardziej fajna, ladna i mila dla oka. Natomiast jak piszesz ze ciagna sie budowy i odrestaurowanie starego miasta to sie z toba zgadzam-konkurencja jest w tyle i bardzo zle wywiazuje sie z terminow itp itd to jednak jestem za Mytychem bo sila zlego wole ogladac stojacy juz moze niezbyt pasujacy biurowiec do reszty niz straszace krzewy i puste place a w koncu ciagnaca sie w nieskonczonosc odbudowa w jak najszybszym okresie czasu dobiegnie konca. .. Elblag chyba nigdy nie bedzie mial, ,uduchowionej starej zabudowy bo jej po prostu juz nie ma i klimatu starego Gdanska czy innych miast nie osiagnie. .. ale przynajmniej bedzie czysto, schludnie i estetycznie. ..
popieram przedmówce (nnemo) Po pierwsze wreszcie jest kompleksowa zabudowa i solidne wykończenie a nie jak za indywidualnej zabudowy sypiący się tynk i popękane przedproża. Po drugie nie można trzymać sie tej historycznej zabudowy zębami bo poza bogatymi kamienicami staly też biedne niewielkie kamieniczki a raczej chaty. Po trzecie jeżeli całość zachowuje jakąś skomponowaną bryłę i racjonalnie wykorzystuje powierzchnie to jestem za takim skutecznym budowaniem. A do tych, którzy bez przerwy piszą o łapówkach- dajcie większą i budujcie albo udowodnijcie i będzie po temacie.
"Klimat staromiejski" ludzi nie nakarmi, a biurowiec owszem - da pracę tam zatrudnionym. W naszej rzeczywistości wszystko, co zwiększa miejsca pracy będzie dla mnie hitem.
Biurowiec = praca. Owszem, ale turystka również daje pracę i to większej liczbie ludzi. Budynek niczego sobie, ale na kamieniczkę to mi nie wygląda. Trochę popsuje klimat naszej starówki. Czy przyjezdnym będzie odpowiadać połączenie zabytków z nowoczesnością? Okaże się, teraz już nic nie zmienimy. Ja nie lubię takich połączeń.
ten biurowiec to nic pieknego, patrzac na wizualizację to wedlug mnie nie pasuje do tych kamienniczek, taki jakis bez wyrazu:( alfik
Biurowiec jest brzydki i nie pasuje, ale pozostale kamienice Mytycha sa ciekawe i z nowych starowek w Polsce w Elblagu jest najbardziej staromiejsko, w szczecinie jest duzo gorzej. Podoba mi sie jak budowana jest polnocna pierzeja rynku w Glogowie, ciekawe polaczenie nowoczesnosci z tradycja i wykorzystanie szkla, w Elblagu tez mozna stworzyc fajna architekture, a jest jeszcze duzo wolnego miejsca. Biurowiec jest juz budowany i nie ma co nad nim gdybac, teraz warto zajac sie projektem ratusza i kamienic nad rzeka, tak zeby Elblag mial ciekawa panorame od strony rzeki. Pan Prezydent powinien przyciagnac nowych inwestorow i architektow, a raczej stara sie zrobic ze starowki skansen. A znsm osoby, ktorym nawet Wawel sie nie podoba, wiec trudno zadowolic wszystkich, ale ogolnie kamienice Mytycha sa najbardziej staromiejskie i wpisuja sie w klimat starego miasta.
KIT i jeszcze raz KIT. Czemu nawet mytych okłamuje ludzi co tam będzie na swoich stronach??? http://www.mytych.pl/files/Image/Oferta/Staremiasto/wiz_sm.jpg
Nasza "starówka" z nowoczesną zabudową ? Ja jestem na TAK ! Przede wszystkim dlatego, że jak ktoś już słusznie zauważył - nie da się przywrócić ducha dawnych lat, skoro praktycznie wszystkie stare kamienice zostały zniszczone. Może być za to zabudowa nowoczesna, z pewną stylizacją. I w tym kierunku widzę, że zmierza elbląskie Stare Miasto. Bardzo dobrze, że tak się dzieje. Biurowiec może być, co prawda nie zachwyca, ale też i jakoś nie załamuje. Czekam na rozpoczęcie prac nad zabudową pasa nadrzecznego. Po obu stronach.