Biurowiec przy Starym Rynku

96
10.12.2007
Biurowiec przy Starym Rynku
Budowa biurowca przy ul. Stary Rynek
Po wiekach rozkwitu elbląska starówka nie miała szczęścia w ostatnich kilkudziesięciu latach. Zniszczona w podczas działań wojennych, splądrowana i spalona tuż po nich, następnie rozebrana na kawałki i zmielona na ceglany pył, dopiero w końcu poprzedniego stulecia zaczęła odżywać w mocno dyskusyjnym kształcie nadanym jej przez zespół prof. Bauma. Dopiero ostatnie lata, za sprawą kamienic stawianych przez firmę p. Mytycha, niosły nadzieję na przywrócenie w tej dzielnicy Elbląga chociaż w części staromiejskiego klimatu. Czy te nadzieje nie zostały jednak definitywnie przekreślone? Najpierw nastąpiło rozstrzelanie ulicy Stary Rynek seriami czarnych słupków, a teraz na naszych oczach powstaje przy tej ulicy bryła biurowca w stylu daleko odbiegającym od kamienic, które kiedyś zdobiły to miejsce. Ciekawe co nasi Czytelnicy o tym sądzą? Ten biurowiec, to hit czy kit?
29
Głosuj na hit
38
Głosuj na kit
Włodek Gęsicki

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Kolejny kit powodujący uśpienie i dobicie naszej starówki, Słonina załozył slupki żeby stworzyć deptak, a ten deptak to po co? żebym sobie mógło pospacerować i podziwiać biura położone przy starym rynku ?totalny bez sens Jeżeli chcemy ożywić starówkę to kamienicami ze sklepikami i knajpkami a nie biura i banki
(2007.12.10)

info

0  
  0
Wizualizacja budynku zamiesczona jest tu http://www.mytych.pl/zoom.php5?src=files/Image/Lokalizacje/1/1_1.jpg&picID=undefined
wg (2007.12.10)

info

1  
  0
Nie wiem, jak to się stało, że w tak eksponowanym miejscu Starego Miasta staje coś takiego. .. brzydkiego. Przykro mi bardzo :( Tego już nie da się naprawić :(
(2007.12.10)

info

0  
  0
ładnie wkomponowany nowoczesny budynek- podoba mi się
(2007.12.10)

info

1  
  0
A może na oceny warto poczekać aż ten bydynek zostanie wykończony i wszystko w około uporządkowane.
SK (2007.12.10)

info

0  
  0
Totalny koszmar. Odpowiedzialne są władze miasta wydając pozwolenie na budowę tego potwora. Gdzie konserwator zabytków ?
(2007.12.10)

info

0  
  0
dlaczego? teraz to popieram Michaela
plotka (2007.12.10)

info

0  
  0
Pasuje jak świni siodło !
wili (2007.12.10)

info

0  
  0
buduje sie bardzo ładnie i solidnie i szybko, gratulacje wyboru sprawdzonej firmy przez Urząd Miejski
(2007.12.10)

info

0  
  0
Ładny, praktyczny i wbrew pozorom pasuje do dawnego stylu naszego miasta. ..
procho (2007.12.10)

info

1  
  0