24
3 godziny
temu

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Nie wiem - moim zdaniem skoro w Elblągu był kiedyś Batalion Budowy Lotnisk to ten pas powinien postać i mieć ową jednostkę za patrona. I nie chodzi o miłośników awiacji ale i tysiące ludzi z Elbląga którzy pracują w Niemczech Francji Włoszech czy Hiszpanii. Być może Varius Tur nie koniecznie będzie korzystał z Busa... Gdybym za 100 euro mógł wsiąść do samolotu w Koblencji i za 3 godziny wysiąść w Elblągu to jestem pierwszy na liście do odlotu. Taka jest przyszłość - samolot to już nie luksus ale codzienność tyle że nie konieczne prywatny i nie konieczne rejsowy.... Jest spory rynek po środku
MariuszLewandowski-Fc (2026.06.24)
Kolego ty piszesz o generaliach a ja mieszkałem przy takim lotnisku i widziałem je w ruchu. Sens ekonomiczny jest wtedy gdy da się to skalkulować a to wymaga infrastuktury, Jak pas powstanie to moim zdaniem na 90 procent pojawia się małe samolociki - jak napisałem zamiast jechać 20 godzin po autostradach wolę stracić 2 - 3 godziny w samolocie. Kolega z Gdyni wpada do domu raz w miesiącu - właśnie niedawno odbierałem go z lotnika z Dortmundu - Rębiechowo to przy tamtym kurnik. Jest typowo sportowe bo nie ma pasa dla czarterów.....
MariuszLewandowski-Fc (2026.06.24)
@MariuszLewandowski-Fc - Po pierwsze: część tych ustawek miała miejsce właśnie w Prokuraturze w Elblągu, w której pracowałem. Zdziwiłby się Pan, jak wiele przepisów ustaw i rozporządzeń było łamanych, podczas tych "naborów". Sami prokuratorzy brali w tym udział, więc jakieś zgłoszenia można między bajki wsadzić. Po drugie: jaki sens jest zatrudniać kogoś, kto ma licencjat i 5 miesięcy stażu, skoro inny kandydat ma magistra i 5 lat stażu oraz dostawał przez 5 lat same pochwały i nagrody zarówno od dyrektorów wydziałów i samego prezydenta miasta? Po trzecie: zdaje Pan sobie sprawę, że np. w Urzędzie Miejskim w Elblągu pracują osoby, którym intelekt nie pozwolił na zdanie matury po 3 podejściach i mają wykształcenie podstawowe, ale "Pani Dyrektor ich lubi", więc mają pracę, ale tak skonstruowano umowę o pracę i procedury naboru, że nie obejmuje ich ustawa o pracownikach administracji samorządowej?
Beka (2026.06.24)
@logika_jest_trudna - Dla ciebie logika też trudna
(2026.06.24)
@MariuszLewandowski-Fc - Odpisałem Panu przed chwilą szczegółowo, na czym polega problem, ale cenzura nie przepuściła prawdy. Szkoda, bo sporo by się Pan i reszta czytelników dowiedziała o tych ustawkach. Również o tym, dlaczego nie zgłaszałem niczego do prokuratury, w której wtedy pracowałem. Ale się nie dowiecie, bo redakcja portelu nie chce publikować prawdy.
Beka (2026.06.24)
@Beka - Mój mail to mariuszlewandowski1966@gmail. com proszę o kontakt. Chętnie złoże odpowiednie zawiadomienie do prokuratury krajowej. Z prokuratura Gdańsk Południe sprawę w kwestii ich bezczynności wygrałem - mogę zaryzykować kolejny proces. Co do Urzędu Miasta to również proszę o przykłady - chętnie sprawdzę. Moim zdaniem jest wielu niekompetentnych ludzi nie tylko w samorządzie - ale proces że ktoś ma prace bo Dyrektor go lubi jest mechanizmem psychologicznym a więc jako coś naturalnego nie może być złe czy społecznie szkodliwe. Mi się to też może nie podobać ale wolę oceniać po efektach....
MariuszLewandowski-Fc (2026.06.24)
Ale jak będzie pas startowy to Robert Lewandowski będzie przylatywał kiedy trzeba do Elbląga, wiesz że od nowego sezonu będzie grał w ataku Olimpii ?
(2026.06.24)
Proszę załatać dziury w jezdniach i kratki ścieków oraz pokrywy studzienne podnieść do poziomu ulicy. Potem możecie robić lotnisko w Elblągu. Kto bedzie korzystał z niego ? Nikt :).
(2026.06.24)

info

3  
  1
Niektórzy z komentujących : nie dla utwardzonego pasa bo dziury w jezdniach albo samolocik nad miastem ! Co wy macie w głowach ?! Miasto powinno się wstydzić że ma takich mieszkańców !
Ręce opadają (2026.06.24)

info

3  
  2
@MariuszLewandowski-Fc - Myślałem, że jest Pan bardziej rozsądny i ogarnięty życiowo. Widzę, że się nie dogadamy. Na poziomie moralnym również. Nie pozdrawiam.
Beka (2026.06.24)