Wybrany wątek opinii
"Są ludzie zainteresowani podróżami, inwestycjami oraz prowadzeniem biznesu w regionie elbląskim" - ile to procent społeczeństwa, które dysponuje licencją na latanie w GA oraz posiada prywatny samolot z tej klasy? 1 procent chociaż będzie, czy liczymy raczej w promilach? Czyli utwardzimy pas i ilu da to zainteresowanych w skali roku? Pytam z ciekawości, bo pada sporo argumentów, ale to są argumenty dobre dla klasy wyższej (no bo kto przeciętny ma samolot). Z drugiej strony, jeśli mówimy o promilu, to z pewnością w weekendy spora ilość polaków potrafi mieć tymczasowo "helikopter".
Do moderacji
Odpowiedz
9
6
@promilowy_helikopter - Kolego w tamtym roku mieszkałem na kwaterze przy lotnisku w małym powiatowym mieście pod Bremą. Stacja kontroli lotów stacja paliw budynki dworca lotniczego w wersji mini. Nie chodzi o 1 % posiadaczy samolotów ale o bazę dla przylotów okazjonalnych. W piątek jechałem z Koblencji do Elbląga przez 23 godziny. Następny przylot będzie we wrześniu na Rębiechowo. Nie wiem czy lotnisko się rozwinie - ale wiem na pewno że bez pasa z asfaltu się nie rozwinie. Koszty nie konieczne będę powalające - technologia budowy pasa startowego jest podobna jak autostrady i chyba nawet szybsza. Ostatnio widziałem jak 500 metrowy pas dojazdowy do hangarów wylała ekipa z Polski w jeden dzień. A co do sprawy "helikopterów" to jestem za byle z umiarem. A sądząc po ilości polaków za granicą to myślę że może się zrobić mały rynek czarterów na samoloty dla tras od tysiąca kilometrów - rodzaj taksówki powietrznej. Flix Bus to prawie 30 godzin, ,, ,,
Do moderacji
Odpowiedz
4
4
@MariuszLewandowski-Fc - O czym Ty do nas mówisz. Gdyby ekonomicznie miałoby to sens prywatny transport lotniczych korzysta łby z dostępnych lotnisk wg stawek portów lotniczych. Podaż reagowałaby na popyt. A na ten moment cała masa awionetek może zgłaszać awizację na przylot do Elbląga i jakoś pozostaje to lotniskiem typowo sportowym.
Do moderacji
Odpowiedz
2
5
Kolego ty piszesz o generaliach a ja mieszkałem przy takim lotnisku i widziałem je w ruchu. Sens ekonomiczny jest wtedy gdy da się to skalkulować a to wymaga infrastuktury, Jak pas powstanie to moim zdaniem na 90 procent pojawia się małe samolociki - jak napisałem zamiast jechać 20 godzin po autostradach wolę stracić 2 - 3 godziny w samolocie. Kolega z Gdyni wpada do domu raz w miesiącu - właśnie niedawno odbierałem go z lotnika z Dortmundu - Rębiechowo to przy tamtym kurnik. Jest typowo sportowe bo nie ma pasa dla czarterów.....
Do moderacji
Odpowiedz
3
3
@MariuszLewandowski-Fc - Odpisałem Panu przed chwilą szczegółowo, na czym polega problem, ale cenzura nie przepuściła prawdy. Szkoda, bo sporo by się Pan i reszta czytelników dowiedziała o tych ustawkach. Również o tym, dlaczego nie zgłaszałem niczego do prokuratury, w której wtedy pracowałem. Ale się nie dowiecie, bo redakcja portelu nie chce publikować prawdy.
Do moderacji
Odpowiedz
1
2
Ale jak będzie pas startowy to Robert Lewandowski będzie przylatywał kiedy trzeba do Elbląga, wiesz że od nowego sezonu będzie grał w ataku Olimpii ?
Do moderacji
Odpowiedz
2
0