Wybrany wątek opinii

"Są ludzie zainteresowani podróżami, inwestycjami oraz prowadzeniem biznesu w regionie elbląskim" - ile to procent społeczeństwa, które dysponuje licencją na latanie w GA oraz posiada prywatny samolot z tej klasy? 1 procent chociaż będzie, czy liczymy raczej w promilach? Czyli utwardzimy pas i ilu da to zainteresowanych w skali roku? Pytam z ciekawości, bo pada sporo argumentów, ale to są argumenty dobre dla klasy wyższej (no bo kto przeciętny ma samolot). Z drugiej strony, jeśli mówimy o promilu, to z pewnością w weekendy spora ilość polaków potrafi mieć tymczasowo "helikopter".
promilowy_helikopter (2026.06.24)
@promilowy_helikopter - Kolego w tamtym roku mieszkałem na kwaterze przy lotnisku w małym powiatowym mieście pod Bremą. Stacja kontroli lotów stacja paliw budynki dworca lotniczego w wersji mini. Nie chodzi o 1 % posiadaczy samolotów ale o bazę dla przylotów okazjonalnych. W piątek jechałem z Koblencji do Elbląga przez 23 godziny. Następny przylot będzie we wrześniu na Rębiechowo. Nie wiem czy lotnisko się rozwinie - ale wiem na pewno że bez pasa z asfaltu się nie rozwinie. Koszty nie konieczne będę powalające - technologia budowy pasa startowego jest podobna jak autostrady i chyba nawet szybsza. Ostatnio widziałem jak 500 metrowy pas dojazdowy do hangarów wylała ekipa z Polski w jeden dzień. A co do sprawy "helikopterów" to jestem za byle z umiarem. A sądząc po ilości polaków za granicą to myślę że może się zrobić mały rynek czarterów na samoloty dla tras od tysiąca kilometrów - rodzaj taksówki powietrznej. Flix Bus to prawie 30 godzin, ,, ,,
MariuszLewandowski-Fc (2026.06.24)
@MariuszLewandowski-Fc - O czym Ty do nas mówisz. Gdyby ekonomicznie miałoby to sens prywatny transport lotniczych korzysta łby z dostępnych lotnisk wg stawek portów lotniczych. Podaż reagowałaby na popyt. A na ten moment cała masa awionetek może zgłaszać awizację na przylot do Elbląga i jakoś pozostaje to lotniskiem typowo sportowym.
(2026.06.24)
Kolego ty piszesz o generaliach a ja mieszkałem przy takim lotnisku i widziałem je w ruchu. Sens ekonomiczny jest wtedy gdy da się to skalkulować a to wymaga infrastuktury, Jak pas powstanie to moim zdaniem na 90 procent pojawia się małe samolociki - jak napisałem zamiast jechać 20 godzin po autostradach wolę stracić 2 - 3 godziny w samolocie. Kolega z Gdyni wpada do domu raz w miesiącu - właśnie niedawno odbierałem go z lotnika z Dortmundu - Rębiechowo to przy tamtym kurnik. Jest typowo sportowe bo nie ma pasa dla czarterów.....
MariuszLewandowski-Fc (2026.06.24)
@MariuszLewandowski-Fc - Odpisałem Panu przed chwilą szczegółowo, na czym polega problem, ale cenzura nie przepuściła prawdy. Szkoda, bo sporo by się Pan i reszta czytelników dowiedziała o tych ustawkach. Również o tym, dlaczego nie zgłaszałem niczego do prokuratury, w której wtedy pracowałem. Ale się nie dowiecie, bo redakcja portelu nie chce publikować prawdy.
Beka (2026.06.24)
Ale jak będzie pas startowy to Robert Lewandowski będzie przylatywał kiedy trzeba do Elbląga, wiesz że od nowego sezonu będzie grał w ataku Olimpii ?
(2026.06.24)
Powrót do komentarzy