Wybrany wątek opinii
Elblągowi to się należy stworzenie nowych miejsc pracy i zaprzestanie bezczelnego ustawiania konkursów na stanowiska w urzędach. Magister z kilkuletnim stażem pracy i samymi pozytywnymi opiniami nie dostanie pracy, bo już w w specyfikacji naboru jest napisane: wymagane 5 miesięcy stażu. Dlaczego 5 miesięcy? Bo Anetka, czy inna Karolcia jest na 6-miesięcznym stażu, który właśnie się jej końcu, ale "Pani Dyrektor ją lubi". Przecież wystarczy porównać treść specyfikacji nabory z jej wynikami i mamy czarno na białym, kto i w jaki sposób zrobił ustawkę. Ale nie w tym kraju i nie w tym mieście. Żenada!
Do moderacji
Odpowiedz
12
4
@Beka - Zgłoś sprawę do Prokuratury. Po to są staże żeby dyrektorzy oceniali stażystów i wybierali osoby do zatrudnienia w ich instytucjach. Jaki sens miałby staż gdyby nie poprawiał stażyście szans na zatrudnienie > ?
Do moderacji
Odpowiedz
4
4
@MariuszLewandowski-Fc - Po pierwsze: część tych ustawek miała miejsce właśnie w Prokuraturze w Elblągu, w której pracowałem. Zdziwiłby się Pan, jak wiele przepisów ustaw i rozporządzeń było łamanych, podczas tych "naborów". Sami prokuratorzy brali w tym udział, więc jakieś zgłoszenia można między bajki wsadzić. Po drugie: jaki sens jest zatrudniać kogoś, kto ma licencjat i 5 miesięcy stażu, skoro inny kandydat ma magistra i 5 lat stażu oraz dostawał przez 5 lat same pochwały i nagrody zarówno od dyrektorów wydziałów i samego prezydenta miasta? Po trzecie: zdaje Pan sobie sprawę, że np. w Urzędzie Miejskim w Elblągu pracują osoby, którym intelekt nie pozwolił na zdanie matury po 3 podejściach i mają wykształcenie podstawowe, ale "Pani Dyrektor ich lubi", więc mają pracę, ale tak skonstruowano umowę o pracę i procedury naboru, że nie obejmuje ich ustawa o pracownikach administracji samorządowej?
Do moderacji
Odpowiedz
2
3
@Beka - Mój mail to mariuszlewandowski1966@gmail. com proszę o kontakt. Chętnie złoże odpowiednie zawiadomienie do prokuratury krajowej. Z prokuratura Gdańsk Południe sprawę w kwestii ich bezczynności wygrałem - mogę zaryzykować kolejny proces. Co do Urzędu Miasta to również proszę o przykłady - chętnie sprawdzę. Moim zdaniem jest wielu niekompetentnych ludzi nie tylko w samorządzie - ale proces że ktoś ma prace bo Dyrektor go lubi jest mechanizmem psychologicznym a więc jako coś naturalnego nie może być złe czy społecznie szkodliwe. Mi się to też może nie podobać ale wolę oceniać po efektach....
Do moderacji
Odpowiedz
0
2
@MariuszLewandowski-Fc - Myślałem, że jest Pan bardziej rozsądny i ogarnięty życiowo. Widzę, że się nie dogadamy. Na poziomie moralnym również. Nie pozdrawiam.
Do moderacji
Odpowiedz
1
1
@Beka - Pan Mariusz ma rację a potraktowanie pomocy ze strony Pana Mariusz potraktował Pan dość obscenicznie a nawet obraźliwie. Po co więc Pan się żali i do kogo na forum publicznym? Nierozsądne oraz nielogiczne ale z tym problemem zostanie Pan nadal sam ze sobą i nic poza tym.
Do moderacji
Odpowiedz
2
1
@Beka - Czy to prawda ze w Alstom GE Power Kierownik Działu Księgowości, ma kwalifikacje zaliczone w "neo uczelni"Colegium Humanium?
Do moderacji
Odpowiedz
1
1
Bo jeśli prawda to nie wiem czy można zaufać !
Do moderacji
Odpowiedz
1
1
@Beka - De gustibus
Do moderacji
Odpowiedz
0
0