A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
heh, czyli jak podejrzewałem - załatwią Elbląg obrotnicą - w sumie niby można się cieszyć, że nie będzie miała np.120 m albo 100... ale z drugiej strony - czemu nie 180 albo 200 ? - Obrotnica skutecznie wyeliminuje większe jednostki z wchodzenia do Kanału Elbląskiego... już wpakowano w tą całą imprezę z 10 000 mln PLN, wybetonowano chamsko cały kanał... to w sumie czemu nie ograniczyć ruchu obrotnicą za 100 mln PLN; ) - "logiczne"... w szanującym się kraju takie działanie nazwano by sabotażem i przyjrzano się sprawie... ale w PL - "cieszcie się, że w ogóle coś macie" - między napuszczaniem na siebie społeczeństwa przez media w boju wyimaginowanych partii POPiSLDPSL50 i wyrywaniem na rzeczywiste inwestycje jakichś okruchów z przelewającego się jak przez sito budżetu (bijemy rekordy zadłużenia właśnie - PiS zaczął, PO dzielnie kontynuuje jak zawsze) tja... w sumie to po co w Polsce porty, terminale, lotniska?; ) jprd... że w XXI w. przechodzą wciąż bez mydła numery jak z lat '90...
Ciekaw jestem kiedy brzegi zaczną się zapadać, ale przeciez to nie problem, zrobimy analizę, wybetonujemy i pogłębimy jeszcze raz
Obrotnica wypada w samym porcie więc statek po obróceniu się na obrotnicy będzie doholowywany do odpowiedniej kei przez holowniki. Jeśli statek będzie wyposażony w ster strumieniowy w dziobowej części bądź w stery strumieniowe na dziobie i rufie będzie mógł manewrować samodzielnie. Generalnie przyjmuje się, że statek powinien być zacumowany dziobem do wyjścia aby w razie kryzysowej sytuacji mógł jak najszybciej opuścić port, oczywiście dopuszczalne są odstępstwa w nietypowych sytuacjach.
Dlaczego pogłebiają mała łychą i nie wyrzucają na zewnątrz, na kiper a dalej bliżej środka ?
@Wujek_Inwestor - Kłamiesz. Przez OSIEM długich lat, zbawcy Polski i dobroczyńcy Polaków, wybudowali przekop i drogę wodną do Elbląga. Rozejrzyj się dookoła. Port pełny, na redzie statki stoją w kolejce. Na ulicach nie mieszczą się Izery. Mieszkania Morawieckiego rozdawane są za darmo - tyle ich jest. Jedyny problem to promy ze stoczni szczecińskiej. Za duże żeby zmieścić się do Przekopu.
Same pały na portalu piszą bo w oczy by nie powiedział. Widziałem takiego chłopa 185,barczysty a za wyjście z dołka zaledwie po 29 godzinach pad na kolana i klawisza w buta całował, myślałem że żartuje ale on naprawdę plakał że szcześcia ! A więc takich anonimowych piszących mocnych w gębie anonimowo to tu na pęczki, taką mamy młodzież !
Ruszy z kopyta bo pogłębiać mają Niemcy i Holendrzy a polacy to be
01 kwiecień
@unduś - komuna ci się przypomniała, czyli akcja pogłębiania wisły, ale to lata 80 ub wieku
regionalny to nie generalny, bo ten to z Warszawy