UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
Obrotnica wypada w samym porcie więc statek po obróceniu się na obrotnicy będzie doholowywany do odpowiedniej kei przez holowniki. Jeśli statek będzie wyposażony w ster strumieniowy w dziobowej części bądź w stery strumieniowe na dziobie i rufie będzie mógł manewrować samodzielnie. Generalnie przyjmuje się, że statek powinien być zacumowany dziobem do wyjścia aby w razie kryzysowej sytuacji mógł jak najszybciej opuścić port, oczywiście dopuszczalne są odstępstwa w nietypowych sytuacjach.
Jakby co