Wybrany wątek opinii

A jak się bedzie statek poruszał pomiędzy obrotnicą a portem? Czy w drodze do portu bedzie obracał sie w obrotnicy i kolejne 2 km bedzie płynął do portu na biegu wstecznym, czy też najpierw bedzie płynął do tyłu z poru do obrotnicy, tam sie bedzie obracal i płynął na Zalew? Czy jestbktos kto wie jak sie to bedzie odbywało?
(2026.04.01)
Patykiem na wodzie pisany scenariusz do 2027r. Władza się zmieni. Prędzej organizację World Cup od FIFA dostaniemy niż ten port ruszy.
(2026.04.01)
Obrotnica wypada w samym porcie więc statek po obróceniu się na obrotnicy będzie doholowywany do odpowiedniej kei przez holowniki. Jeśli statek będzie wyposażony w ster strumieniowy w dziobowej części bądź w stery strumieniowe na dziobie i rufie będzie mógł manewrować samodzielnie. Generalnie przyjmuje się, że statek powinien być zacumowany dziobem do wyjścia aby w razie kryzysowej sytuacji mógł jak najszybciej opuścić port, oczywiście dopuszczalne są odstępstwa w nietypowych sytuacjach.
Jakby co (2026.04.01)
Powrót do komentarzy