Wybrany wątek opinii
A jak się bedzie statek poruszał pomiędzy obrotnicą a portem? Czy w drodze do portu bedzie obracał sie w obrotnicy i kolejne 2 km bedzie płynął do portu na biegu wstecznym, czy też najpierw bedzie płynął do tyłu z poru do obrotnicy, tam sie bedzie obracal i płynął na Zalew? Czy jestbktos kto wie jak sie to bedzie odbywało?
Do moderacji
Odpowiedz
12
5
Patykiem na wodzie pisany scenariusz do 2027r. Władza się zmieni. Prędzej organizację World Cup od FIFA dostaniemy niż ten port ruszy.
Do moderacji
Odpowiedz
8
3
Obrotnica wypada w samym porcie więc statek po obróceniu się na obrotnicy będzie doholowywany do odpowiedniej kei przez holowniki. Jeśli statek będzie wyposażony w ster strumieniowy w dziobowej części bądź w stery strumieniowe na dziobie i rufie będzie mógł manewrować samodzielnie. Generalnie przyjmuje się, że statek powinien być zacumowany dziobem do wyjścia aby w razie kryzysowej sytuacji mógł jak najszybciej opuścić port, oczywiście dopuszczalne są odstępstwa w nietypowych sytuacjach.
Do moderacji
Odpowiedz
3
1