UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Obrotnica wypada w samym porcie więc statek po obróceniu się na obrotnicy będzie doholowywany do odpowiedniej kei przez holowniki. Jeśli statek będzie wyposażony w ster strumieniowy w dziobowej części bądź w stery strumieniowe na dziobie i rufie będzie mógł manewrować samodzielnie. Generalnie przyjmuje się, że statek powinien być zacumowany dziobem do wyjścia aby w razie kryzysowej sytuacji mógł jak najszybciej opuścić port, oczywiście dopuszczalne są odstępstwa w nietypowych sytuacjach.

Jakby co

Anuluj