A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Pytają prezydenta Elbląga radni Michał Rutkowski i Paweł Kowszyński.. Uważam, że w związku z powtarzającymi się wielokrotnie pytaniami radnych PiS do Prezydenta wartym rozważenia byłoby stworzenie w Ratuszu kolejnego stanowiska lub nawet trzyosobowej komórki, której przewodniczyłby np. doświadczony radny Marek Pruszak, by przejęliby część odpowiedzialności za trudne tematy Miasta.
Olsztyn siedzi przy korycie, kaska szeroko się leje, dla nas kurek przykręcony i robią co chcą. A nasze władze no cóż, szczytem jest wyszczerzyć się do zdjęcia. Olsztyn ma spalarnię i rozwiązany problem ze śmieciami. Są samowystarczalnie jeśli chodzi o system ogrzewania miasta, nie są uzależnieni jak Elbląg od Energii czy innej spółki. Zamarzyli trawmwaje - mają - nowe torowisko zbudowane od podstaw i nowoczesne tramwaje; my niemieckie złomki. Chcieli lotniska - swoją drogą śmieją się w Polsce z Radomia, a Szymany nie lepsze. Do tego szynobus z Olsztyna na lotnisko. Teraz czytam, że dla stomilu, obecnie IV liga (de facto V) powstanie stadion za 40 baniek. W Elblągu od lat kibice robieni w konia. I co mają elblążanie z postępowej, niepisowskiej władzy w Elblągu? Nie rozumiem ślepych wyznawców PO. Może być ujowo w mieście, najważniejsze że pis nie rządzi. Olejcie barwy polityczne, otwórzcie oczy i zacznijcie myśleć dobrem miasta. Bo politycy sobie poradzą
Niektóre gminy podziękowały ZUO za obsługę. Zbyt drogie było.
Wójcik świętuje 40 lecie a Wy o takim słabym temacie jak spalarnia?-:))) wszyscy klaszczą klapu klapu a tu??
Możliwe to jest, jest jedno ale powtórzę za klasykiem nie ma pieniędzy.
Czytałem jakies podsumowanie kataklizmów u Szweda
@Dr.inz? - właśnie tu chodzi o to by płacić, i co dla jednych jest głupotą dla innych jest ogromnym zyskiem. Przecież właściciel wysypiska jak dostanie karę do zapłaty, nie zapłaci jej ze swoich pieniędzy, weźmie od mieszkańców, z tym, że weźmie więcej niż kara i na tym zarobi. Tak działa system, najlepiej ma rządzący (w mieście prezydent), później zastępcy, i tak coraz niżej w hierarchii, a na samym końcu jest mieszkaniec. Nie chodzi o to by problemy rozwiązywać, tu chodzi o to by problemy tworzyć i brać kasę na projekty i przygotowanie rozwiązania tych problemów - a problem może pozostać.
Przykład ?? Problemem jest: stadion. Zrobiono przygotowania i plany wydano milion złoty na plany przy ul. Wschodniej - nie ma pieniędzy i stadionu, problemem jest podgrzewana murawa - ile już pieniędzy wydano na projekty ?? Czy to rozwiązało problem ??
patrząc na tyle niedociągnięć i zaniedbań w tak ważnych dla miasta sprawach zastanawia co tyle lat na stołkach robiła POPRZEDNIA EKIPA? odpowiedz nasuwa się sama!!!! a gdzie odpowiedzialność za grube pieniądze?
Olsztyński model Partnerstwa Publiczno-Prywatnego to MPEC w Olsztynie, który reprezentuje miasto. Partnera prywatnego reprezentuje Dobra Energia dla Olsztyna z udziałem hiszpańskiego Urbaser, który wybudował zakład.. Elbląg to miasto przez lata rządzone przez koterię i społeczeństwa przeciwnego podejmowaniu działań prywatyzacyjnych. Miasto zmarnowało kilkadziesiąt lat na podjęcie decyzji o budowie własnego źródła ciepła i produkcji prądu. Z uwagi na koszt inwestycji przekraczający możliwości miasta można to było zrobić tylko w formule ppp z opcją sprzedaży EPEC-u. Nikt nie był takim rozwiązaniem zainteresowany. Wielu narzeka, że przez Olsztyn, że przez to, że do Gdańska nie jesteśmy przyłączeni jest w Elblągu tak jak jest. Nikt nie zaważa że jest jak jest przez samych Elblążan przeciwnych każdemu działaniu prywatyzacyjnemu co skrzętnie wykorzystuje każda socjalistyczna koteria rządząca miastem.
@Dr.inz? - Patrzmy w przyszłość, a nie tu i teraz - tak jak proponuje pan (pani) Dr inz. w swoim komentarzu.