50
26.02.2026

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Pytają prezydenta Elbląga radni Michał Rutkowski i Paweł Kowszyński.. Uważam, że w związku z powtarzającymi się wielokrotnie pytaniami radnych PiS do Prezydenta wartym rozważenia byłoby stworzenie w Ratuszu kolejnego stanowiska lub nawet trzyosobowej komórki, której przewodniczyłby np. doświadczony radny Marek Pruszak, by przejęliby część odpowiedzialności za trudne tematy Miasta.
(2026.02.26)

info

2  
  2
Olsztyn siedzi przy korycie, kaska szeroko się leje, dla nas kurek przykręcony i robią co chcą. A nasze władze no cóż, szczytem jest wyszczerzyć się do zdjęcia. Olsztyn ma spalarnię i rozwiązany problem ze śmieciami. Są samowystarczalnie jeśli chodzi o system ogrzewania miasta, nie są uzależnieni jak Elbląg od Energii czy innej spółki. Zamarzyli trawmwaje - mają - nowe torowisko zbudowane od podstaw i nowoczesne tramwaje; my niemieckie złomki. Chcieli lotniska - swoją drogą śmieją się w Polsce z Radomia, a Szymany nie lepsze. Do tego szynobus z Olsztyna na lotnisko. Teraz czytam, że dla stomilu, obecnie IV liga (de facto V) powstanie stadion za 40 baniek. W Elblągu od lat kibice robieni w konia. I co mają elblążanie z postępowej, niepisowskiej władzy w Elblągu? Nie rozumiem ślepych wyznawców PO. Może być ujowo w mieście, najważniejsze że pis nie rządzi. Olejcie barwy polityczne, otwórzcie oczy i zacznijcie myśleć dobrem miasta. Bo politycy sobie poradzą
(2026.02.26)
Niektóre gminy podziękowały ZUO za obsługę. Zbyt drogie było.
: ) ... (2026.02.26)

info

3  
  0
Wójcik świętuje 40 lecie a Wy o takim słabym temacie jak spalarnia?-:))) wszyscy klaszczą klapu klapu a tu??
(2026.02.26)

info

2  
  0
Możliwe to jest, jest jedno ale powtórzę za klasykiem nie ma pieniędzy.
(2026.02.27)

info

1  
  0
Czytałem jakies podsumowanie kataklizmów u Szweda
(2026.02.27)

info

1  
  0
@Dr.inz? - właśnie tu chodzi o to by płacić, i co dla jednych jest głupotą dla innych jest ogromnym zyskiem. Przecież właściciel wysypiska jak dostanie karę do zapłaty, nie zapłaci jej ze swoich pieniędzy, weźmie od mieszkańców, z tym, że weźmie więcej niż kara i na tym zarobi. Tak działa system, najlepiej ma rządzący (w mieście prezydent), później zastępcy, i tak coraz niżej w hierarchii, a na samym końcu jest mieszkaniec. Nie chodzi o to by problemy rozwiązywać, tu chodzi o to by problemy tworzyć i brać kasę na projekty i przygotowanie rozwiązania tych problemów - a problem może pozostać. Przykład ?? Problemem jest: stadion. Zrobiono przygotowania i plany wydano milion złoty na plany przy ul. Wschodniej - nie ma pieniędzy i stadionu, problemem jest podgrzewana murawa - ile już pieniędzy wydano na projekty ?? Czy to rozwiązało problem ??
okoniowaty (2026.02.27)
patrząc na tyle niedociągnięć i zaniedbań w tak ważnych dla miasta sprawach zastanawia co tyle lat na stołkach robiła POPRZEDNIA EKIPA? odpowiedz nasuwa się sama!!!! a gdzie odpowiedzialność za grube pieniądze?
(2026.02.27)

info

3  
  1
Olsztyński model Partnerstwa Publiczno-Prywatnego to MPEC w Olsztynie, który reprezentuje miasto. Partnera prywatnego reprezentuje Dobra Energia dla Olsztyna z udziałem hiszpańskiego Urbaser, który wybudował zakład.. Elbląg to miasto przez lata rządzone przez koterię i społeczeństwa przeciwnego podejmowaniu działań prywatyzacyjnych. Miasto zmarnowało kilkadziesiąt lat na podjęcie decyzji o budowie własnego źródła ciepła i produkcji prądu. Z uwagi na koszt inwestycji przekraczający możliwości miasta można to było zrobić tylko w formule ppp z opcją sprzedaży EPEC-u. Nikt nie był takim rozwiązaniem zainteresowany. Wielu narzeka, że przez Olsztyn, że przez to, że do Gdańska nie jesteśmy przyłączeni jest w Elblągu tak jak jest. Nikt nie zaważa że jest jak jest przez samych Elblążan przeciwnych każdemu działaniu prywatyzacyjnemu co skrzętnie wykorzystuje każda socjalistyczna koteria rządząca miastem.
Czy (2026.02.27)

info

4  
  2
@Dr.inz? - Patrzmy w przyszłość, a nie tu i teraz - tak jak proponuje pan (pani) Dr inz. w swoim komentarzu.
Mgr inz. (2026.02.27)