UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
Olsztyński model Partnerstwa Publiczno-Prywatnego to MPEC w Olsztynie, który reprezentuje miasto. Partnera prywatnego reprezentuje Dobra Energia dla Olsztyna z udziałem hiszpańskiego Urbaser, który wybudował zakład.. Elbląg to miasto przez lata rządzone przez koterię i społeczeństwa przeciwnego podejmowaniu działań prywatyzacyjnych. Miasto zmarnowało kilkadziesiąt lat na podjęcie decyzji o budowie własnego źródła ciepła i produkcji prądu. Z uwagi na koszt inwestycji przekraczający możliwości miasta można to było zrobić tylko w formule ppp z opcją sprzedaży EPEC-u. Nikt nie był takim rozwiązaniem zainteresowany. Wielu narzeka, że przez Olsztyn, że przez to, że do Gdańska nie jesteśmy przyłączeni jest w Elblągu tak jak jest. Nikt nie zaważa że jest jak jest przez samych Elblążan przeciwnych każdemu działaniu prywatyzacyjnemu co skrzętnie wykorzystuje każda socjalistyczna koteria rządząca miastem.
Czy