50
26.02.2026

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
W ocenie Elblążan wina za to co jest spoczywa na fatalnym podziale terytorialnym, działaniu Olsztyna i braku przyłączenia Elbląga do Gdańska. Jest w takich ocenach dużo racji. Ale główna wina spoczywa na nas samych i koteryjnych władzach rządzących od wielu lat w Elblągu.. Radni PiS-u wytykają, że Olsztyn ma spalarnię a my nie mamy. Olsztyn ma bo jest mądry a my nie mamy bo jesteśmy socjalistycznymi durniami a reprezentuje nas koteryjna socjalistyczna władza, którą wybieramy nie mając nic lepszego do wybrania. Wyborów było przez lata wiele. Czy było jakieś ugrupowanie, które w gospodarce proponowało coś innego niż socjalizm? Choćby sprzedaż EPEC spółkę z inwestorem zachodnim i budowę własnego źródła?.
Czy (2026.02.27)
Fabryka Porto Vista, mimo ambitnych założeń, pozostaje niedokończonym obiektem i nie spełnia funkcji, które miała realizować jako projekt rozwojowy. Spalarnia odpadów, choć mniej efektowna wizualnie, stanowiłaby stabilną i uzasadnioną inwestycję infrastrukturalną, przynoszącą miastu wymierne korzyści operacyjne i środowiskowe. Taki kontrast rodzi pytania o właściwe priorytety w planowaniu miejskich inwestycji.
Agnostyk (2026.02.27)
@Czy - Precz z zagranicznym kapitałem w takim rozumieniu jak on działa dotychczas w PL. Zagraniczny kapitał niszczy co Polskie, wypracowując zyski tylko dla siebie. Przykłady było FSO - nie ma FSO, czeska Skoda jest nadal (jako marka z kapitałem niemieckim). Było EB wszedł kapitał zagraniczny nie było EB, po latach wróciło ale już nie z taką siłą i potencjałem jak na przełomie wieku. Zakłady Mięsne, mleczarnie - tu też wszedł kapitał zagraniczny... było i ni ma. Handel w PL też zdominował kapitał zagraniczny i sprawa wygląda tak, że wchodzimy do zagranicznego marketu na terenie PL i tam zagraniczne produkty dużo tańsze niż te Polskie (makaron, sól, mąka, olej etc. ). Kapitał zagraniczny nie jest wyzwoleniem a zniewoleniem.
okoniowaty (2026.02.27)
Budować spalarnię jak w Gdańsku. Jeszcze energia elektryczna darmowa będzie z tego. Wysypisko śmierdzi, spalarnia nowoczesna nie.
(2026.02.27)

info

2  
  0
@Agnostyk - Porta Vista nie wybudowało miasto
(2026.02.27)
@Ręce opadają - Olsztyn grosza nie dostał i grosza nie wydał. Prywatna spółka zainwestowała swój kapitał i wybudowała. Skoro siedzisz już w necie to szukaj faktów.
(2026.02.27)
W Szadółkach już nie smierdzi, funkcjonuje spalarnia dająca tanie ciepło.
viki (2026.02.27)

info

1  
  1
Budować nie pytać... zakute łby zawsze będą przeciw !
(2026.02.27)

info

3  
  0
Kraków własnie odwołuje niedolnego KOwskiego prezydenta. Myślę że czas także na Elbląg!
powiew wiosny (2026.02.27)
@powiew wiosny - Twoje niedoczekanie. Ujadać możesz sobie, ale Ci to nic nie da. Aktualnie mamy najlepszą ekipę rządzącą naszym miastem. Nowe inwestycje, drogi, miasto się rozwija, jest coraz piękniejsze. O Elblągu zrobiło się głośno i wizyta w Elblągu staje się z każdym dniem obowiązkowym punktem przejeżdżających przez nasz region osób. Turyści zauważyli miasto w mediach i do niego przyjeżdżają. Więc pozostaje tylko skowyt, jęk zazdrości i lament nad brakiem szans na odwołanie władz miasta.
pozytywny-elblążanin (2026.02.27)