Wybrany wątek opinii

Powiem wprost: spalarnia na poziomie 50 tys. ton rocznie to jedna z najsensowniejszych inwestycji, jakie samorząd może teraz zrobić. Daje realną ochronę przed rosnącymi karami unijnymi i opłatami środowiskowymi, jednocześnie produkuje prąd i ciepło. Lokalna instalacja eliminuje drogie wożenie śmieci na setki kilometrów, a przy dzisiejszych dotacjach i „ujemnej” cenie za RDF zwrot przychodzi w rozsądnym czasie - to nie ideologia, to twarda ekonomia i zdrowy rozsądek. Krótko: budować, bo dalej składować i płacić kary to po prostu głupota.
Dr.inz? (2026.02.26)
@Dr.inz? - właśnie tu chodzi o to by płacić, i co dla jednych jest głupotą dla innych jest ogromnym zyskiem. Przecież właściciel wysypiska jak dostanie karę do zapłaty, nie zapłaci jej ze swoich pieniędzy, weźmie od mieszkańców, z tym, że weźmie więcej niż kara i na tym zarobi. Tak działa system, najlepiej ma rządzący (w mieście prezydent), później zastępcy, i tak coraz niżej w hierarchii, a na samym końcu jest mieszkaniec. Nie chodzi o to by problemy rozwiązywać, tu chodzi o to by problemy tworzyć i brać kasę na projekty i przygotowanie rozwiązania tych problemów - a problem może pozostać. Przykład ?? Problemem jest: stadion. Zrobiono przygotowania i plany wydano milion złoty na plany przy ul. Wschodniej - nie ma pieniędzy i stadionu, problemem jest podgrzewana murawa - ile już pieniędzy wydano na projekty ?? Czy to rozwiązało problem ??
okoniowaty (2026.02.27)
@Dr.inz? - Patrzmy w przyszłość, a nie tu i teraz - tak jak proponuje pan (pani) Dr inz. w swoim komentarzu.
Mgr inz. (2026.02.27)
Powrót do komentarzy