A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
@bra - Nikogo nie obchodzą Twoje brednie. Socjalem wygrał PiS wybory i wtedy nie było na kredyt? Facet przy inflacji 18% ten budżet wyglądałby lepiej niż Morawieckiego wypociny. Bo każdy 1% inflacji to znaczący wpływów z podatków.
To i mamy samca alfa lub alfo na urzędzie. Dumny z siebie bijatyki po lesie. Cepem jest i jak pies jest traktowany nawet przez Trumpa.
Ależ to jest krótkowzroczne. Węgla mamy w Polsce pod dostatkiem, moglibyśmy mieć 3x tańsze ciepło, ale po co, niech ludzie płacą, a prezesi się bogacą, jakoś niemcy i inne kraje europejskie opierają energetykę na węglu i mają tanią energię, no ale wiadomo, są ludzie co pilnują żeby w Polsce nie było za tanio i za dobrze. A Wy tego nie widzicie.. wstyd..
No tak, skoro naiwnym ludziom wmówiono, że auto elektryczne mniej zatruwa środowisko niż spalinowe, to co za problem wmówić, że energia z węgla jest zła. Płaćcie i płaczcie o naiwni !
Juz dawno powinny być uruchomione elektrownie atomowe. Co robiono przez te lata mowa o tych na stołkach. Wysiadywali ja, ,ja.
Czy ceny, mam na myśli te niższe, to też przechodzą do historii ?
Silniki wiatraki pociągi wszystko od Urschuli koleżanki donalda ? Czy tu na pewno chodzi o czyste powietrze ? Przecież niedługo unia wprowadza zakaz grzania gazem i co wtedy silniki na złom a w mieszkaniach lodówka ?
Genialne. Branża wydobywcza na minusie 11 mld zł za rok 2024.W pierwszym półroczu 2025 r. strata netto sektora górnictwa węgla kamiennego wyniosła ponad 4 mld zł. Dotacja z Państwa 9 miliardów rocznie aby to nie padło na twarz z dnia na dzień a Ty nam opowiadasz o węglu pod dostatkiem. Można się tak bawić do końca świata.
@Chat już wie - Taka sama prawda, jak to, że niemowlaki, które piją mleko matki, zawsze umierają. Energia w gazie jest kilka razy droższa od energii w węglu. Gazu nie da się magazynować w miejscu jego zużycia w większych ilościach. Gaz jest wyjątkowo narażony na sabotaż i terroryzm. W razie wojny gazu w polsce nie będzie, bo Bałtyk będzie zamknięty dla żeglugi cywilnej, a rurociagi będa wysadzone. Czyli energii elektrycznej nie będzie. Nie będzie centralnego ogrzewania. Nie będa działały pompy cieplne, bo są na prąd. Oczywiście latem w dzień prądu będzie nadmiar, o ile uda się sieć przesyłową utrzymać i zsynchronizować. Czyli ogrzejcie się latem, bo sześć miesięcy zimowych pozostaną ogniska. Czyli odpowiadając na pytanie z tytułu - elblążanie dostaną absurdalnie wysokie ceny i brak ogrzewania w kryzysie.
Unia powinna zabronić Ciebie