UWAGA!

[X]

Komentuj korzystajÄ…c ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj siÄ™ kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

@Chat już wie - Taka sama prawda, jak to, że niemowlaki, które piją mleko matki, zawsze umierają. Energia w gazie jest kilka razy droższa od energii w węglu. Gazu nie da się magazynować w miejscu jego zużycia w większych ilościach. Gaz jest wyjątkowo narażony na sabotaż i terroryzm. W razie wojny gazu w polsce nie będzie, bo Bałtyk będzie zamknięty dla żeglugi cywilnej, a rurociagi będa wysadzone. Czyli energii elektrycznej nie będzie. Nie będzie centralnego ogrzewania. Nie będa działały pompy cieplne, bo są na prąd. Oczywiście latem w dzień prądu będzie nadmiar, o ile uda się sieć przesyłową utrzymać i zsynchronizować. Czyli ogrzejcie się latem, bo sześć miesięcy zimowych pozostaną ogniska. Czyli odpowiadając na pytanie z tytułu - elblążanie dostaną absurdalnie wysokie ceny i brak ogrzewania w kryzysie.

entuzjasta