Wybrany wątek opinii

I to jest bardzo dobra wiadomość. Nie dość że górnictwo w Polsce jest nieopłacalne to jeszcze zabija. "Roczna liczba zgonów związanych ze smogiem w Polsce - Około 40 000-48 000 osób rocznie umiera przedwcześnie z powodu zanieczyszczenia powietrza, w tym smogu - to szacunki oparte na ostatnich raportach i analizach zdrowotnych.
Chat już wie (2025.12.16)
@Chat już wie - Zamiast rozdawać przywileje górnikom rolnikom i innym wolałbym aby uzdrwiono służbę zdrowia
Dosc drenowania budżetu (2025.12.16)
@Dosc drenowania budżetu - Górnictwo kosztuje budżet 9 mld pln. Do KRUS państwo dokłada 27 mld. Na dodatkowe emerytury ponad 30 mld rocznie. To tylko 3 grupy społeczne na które pracuje reszta Polaków. Nie wspominam o innych którzy ciągną z naszego budżetu. Jak w tym kraju ma być lepiej?
Janko Rab tvpis (2025.12.17)
@Chat już wie - Taka sama prawda, jak to, że niemowlaki, które piją mleko matki, zawsze umierają. Energia w gazie jest kilka razy droższa od energii w węglu. Gazu nie da się magazynować w miejscu jego zużycia w większych ilościach. Gaz jest wyjątkowo narażony na sabotaż i terroryzm. W razie wojny gazu w polsce nie będzie, bo Bałtyk będzie zamknięty dla żeglugi cywilnej, a rurociagi będa wysadzone. Czyli energii elektrycznej nie będzie. Nie będzie centralnego ogrzewania. Nie będa działały pompy cieplne, bo są na prąd. Oczywiście latem w dzień prądu będzie nadmiar, o ile uda się sieć przesyłową utrzymać i zsynchronizować. Czyli ogrzejcie się latem, bo sześć miesięcy zimowych pozostaną ogniska. Czyli odpowiadając na pytanie z tytułu - elblążanie dostaną absurdalnie wysokie ceny i brak ogrzewania w kryzysie.
entuzjasta (2025.12.17)
Powrót do komentarzy