A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Oszust z południa Polski skazany prawomocnym wyrokiem za zgodą sądu spłaca dług bez odsetek po 50zł co będzie trwało 400 lat, a z odsetkami 800 lat !!! I sąd nie widzi w tym nic niezgodnego z prawem !!!
@Pawel678 - Nie wszystkich - są jeszcze w Polsce społecznicy którzy nie biorą pensji.... Coraz mniej nas Woelontsriuszy w zarządach po buenesmenu-szmondaki śmieją się z lidzi którzy coś robią dla innych z oni za nic nie robienie inkasują po kilkanscie tysięcy ale cóż zanim uczciwy zbierze 1oo zł złodziej ukradnie milion.... Taki realia w XXI wieku mamy....
Internauta Mariusz Lewandowski - Fc poruszył ważny temat i w komentarzu wyraził żal, że Senator nie zrobił kontroli w WOŚP choć koszt utrzymania zarządu WOŚP wynosi 10 milionów. Taka publiczna sugestia, że kilka osób przytula 10 baniek. Członkowie zarządu Fundacji WOŚP nie pobierają wynagrodzenia z tytułu pełnionych funkcji zarządczych i jest to zapisane w sprawozdaniu finansowym. W sprawozdaniu finansowym jest pozycja „koszt ogólnego zarządu” który wynosi ponad 10 milionów Koszt zarządu a koszt ogólnego zarządu to różne sprawy. Koszt ogólny zarządu to suma wydatków związanych z funkcjonowaniem organizacji jako całości. Są to wynagrodzenia pracowników, ubezpieczenia społeczne zdrowotne. Koszty utrzymania siedziby czynsz, media, sprzątanie, ochrona, ubezpieczenia. usługi prawne, informatyczne, telekomunikacyjne, pocztowe, bankowe i wiele innych kosztów. W sprawozdaniu finansowym kwota podana w pozycji "Koszty ogólnego zarządu" wynosiła ponad 10 milionów zł. To tylko kilka procent z wpływów. Brak wiedzy piszącego komentarz? Nieznajomość pojęć czy świadome manipulacje dla obrzydzenia WOŚP?
Spacerowałam z koleżanką na starym mieście. Podszedł do nas właśnie taki gość jak w opisie. Kierowniczka da 2 zł na chleb. Ja nie dałam ale koleżanka dała. Wracamy a gość wychodzi ze sklepu w ręku z piwem. Tak chciał chleba. Latem wyrzucałam śmieci i w śmietniku grzebał taki właśnie pan. Ładnie, grzecznie zapytałam czy nie chce trochę zarobić. Zapytał a co mam robić. Powiedziałam że tu niedaleko mam działkę i 3 grządki do przekopania dam 100 zł. bo bolą mnie kolana. Obraził się, krzyknął nie, nie zdenerwowany. A za 2 dni stał przy Biedronce i żebrał.
@Czy - No cóż... Polityka księgowa WOŚP nie jest znana a to ten dokument określa co gdzie się księguje Ale Ma Pan lub Pani racje - właśnie o to pytam. A - koszty i przychody finansowe są w bilansie w innej pozycji. Nie jestem księgowym od pełnej księgowości ale kilka decyzji naszego US z czasów Lango- Orłowski uznano za wydane z rażącym naruszeniem prawa. Pojęcia znam ale uznaje że jeśli Owsiak nie wpadł do Elbląga odpowiedzieć na takie właśnie pytania a Krauze nie bardzo umiał na nie odpowiedzieć to coś tu nie gra. Z przyjemnością poczytam Pana lub Pani opinię i zobaczę jak w roli kontrolera wypadnie Pan Senator ponieważ o ile wiem ma takie uprawnienia - brak mu dobrej woli ? No to może pora złożyć mandat następcy który wyjaśni te detale publiczności i darczyńcom ?
Witam
Szkoda że Portal czy ECUS nie widzi co robi Elbląskie Teen Challeng, nie tylko wydają posiłki czy ubrania.
Pomagają wyjść z bezdomności i uzależnienia.
Poświęcają czas swoje finanse i wszystko to robią za darmo.
Z miłości do drugiego człowieka.
I takich osób szanuje.
Brałam narkotyki, alkohol, zabrano mi dzieci.
Prosiłam o pomoc, to powiedzieli idź na dworzec w piątek tam tobie pomogą.
Pomogli mi z detoxem z Ośrodkiem.
Dziś mam dzieci pracuje i jestem szczęśliwą mamą i kobietą.
To jest proces.
Absolutnie ma Pani racje... Podobnie Iwona Nowik nikt o niej nie pamięta a robiła paczki dla bezdomnych przez szereg lat Dokładnie tak samo z Elbląskimi Patriotami którzy wiele lat prowadzili akcje z bezdomnymi. Miasto jako aparat urzędniczy koncentruje się na "współpracy" z "profesjonalistami" ponieważ ci zawsze ładnie rozliczają dotacje - to że 75% kwot przejadają na własne pensje już nikogo nie interesuje. Ma być porządek w papierach a że poza papierami niewiele się dzieje - tym gorzej dla rzeczywistości. A ekipa z Teen Challeng mają wsparcie u ludzi sam im kiedyś sprezentowałem opony zimowe od mojego Dogge jak kupili samochód i nie mieli gorsza na wymianę. Ale mają wsparcie swojej organizacji tyle że WOŚP czy ESWIP zabiera taki kwoty od darczyńców że na te realnie działające organizacje za wiele nie zostaje. No cóż - oszust zawsze ma łatwiej ponieważ wydaje sporo na budowanie własnej marki - ESWIP jest tego typowym przykładem zarządzanym już przez Dynastę Jachimowiczów... Dziedziczenie było dobre w Monarchii w Elblągu zaistniało w tak zwanej "pozarządówce" która dla wielu jest nierządówką... Nie wspierając oszustów nie wspiera się też ludzi naprawdę robiących dobra robotę bo nie i basta... Na pensyjki jest z kasy publicznej to po co pracować ? Lepiej żebrać co pokazuje wpis poniżej... No to taki mamy kraj, ,, ,,
Szacunek dla tych, którzy zamiast szybkich gestów stawiają na realną pomoc - to wymaga serca i strategii
Ja kiedyś dałem żebrakom którzy zbierali w Sosnowcu na mszy. Później w tv mówili że oni kupili narkotyki i męską dziewczyne sobie nawet zamówili. Tak było
Konwersacja w temacie WOŚP z Panem Mariuszem Lewandowskim-Fc ujawniła mechanizm zniechęcania Polaków do WOŚP. Ideologiczni prawicowi i niestety również duchowni przywódcy rzucają rożne hasła. Raczej nie obchodzi ich czy zarzuty stawiane WOŚP będą udowodnione czy zgodne z prawdą. Najważniejsza jest realizacja celu wyznaczonego przez prawicowych wodzów i niestety również duchownych. Cel jest prosty - zniechęcić Polaków do WOŚP, zniechęcić wolontariuszy poprzez wzbudzanie wątpliwości. Przypuszczenia, domysły przedstawiane jako pewnik i prawda objawiona mają dominować w komentarzach. Do 25 stycznia będzie jeszcze kilka artykułów o WOŚP. Zarzuty będą ciągle powielane przez żołnierzy skrajnej prawicy i fanatyków kościoła walczących o lepszy świat. No i zapewne o pieniądze, które zbiera WOŚP a nie jakaś poprawna ideologicznie fundacja. Nawet nazwy nie trzeba by zmieniać tylko Zarząd. Jestem pełen szacunku dla bohaterki artykułu i wszystkich co pomagają osobom potrzebującym pomocy.